شما اینجا هستید: خانهاستانهاگلستانفرمانده سپاه نینوا استان گلستان : شاخصه‌های ایمان، بصیرت و صبر از ویژگی‌های حضرت زینب (س) است

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان : شاخصه‌های ایمان، بصیرت و صبر از ویژگی‌های حضرت زینب (س) است

منتشرشده در گلستان چهارشنبه, 11 دی 1398 ساعت 14:46
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با اشاره به اینکهشاخصه‌هایی همچون ایمان، بصیرت و صبر از ویژگی‌های حضرت زینب (س) است گفت: اگر حضرت زینب (س) در کربلا نبود کربلا ماندگار نمی‌شد و حماسه‌آفرینی‌های ظهر عاشورا بعد از چند سال به فراموشی سپرده می‌شد. 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا استان گلستان در همایش ولادت حضرت زینب (س) و گرامیداشت روز پرستار در بیمارستان طالقانی گرگان اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام، دفاع حضرت زهرا (س) از امیرالمومنین (ع) دفاع از امام زمان خویش بود و پرستاری حضرت زینب (س) از امام سجاد(ع) پرستاری از امام زمان خویش بود.

 

وی تصریح کرد: حضرت زینب (س) با آن تربیت الهی و انسانی و به واسطه آن اقدام بزرگ نهضت سیدالشهدا (ع) را ماندگار کرد.

 

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: مسئولیت پرستاری از حضرت سجاد (ع) و فرزندان اهل بیت بعد از واقعه عاشورا بر عهده حضرت زینب (س) بود و پرستاری ایشان از حضرت سجاد (ع) نه فقط پرستاری از برادرزاده بلکه پرستاری از امام زمان خویش بود.

 

سردار معروفی خاطرنشان کرد: در منطق اسلام ناب محمدی جنسیت افراد مطرح نیست و رعایت نکات اخلاقی و عرفی اصل والایی است و ضرورت دارد بدانیم حضرت تا چه اندازه برای نجات اسلام ناب آن حجم از مصائب را تحمل کرده است.

 

وی ادامه داد: بعد از جریان شهادت امیرالمومنین (ع)، شهادت حضرت مجتبی (ع) و وقایع دشت نینوا آن حجم از مصائب بر حضرت زینب (س) وارد آمد اما ایشان بر اساس صبری با ارزش گفت «ما رایت الا جمیلا»

 

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: اگر حضرت زینب (س) در کربلا نبود کربلا ماندگار نمی‌شد و حماسه‌آفرینی‌های ظهر عاشورا بعد از  چند سال به فراموشی سپرده می‌شد.

 

سردار معروفی افزود: در هیچ مقتل و کتابی سراغ ندارید که حضرت زینب (س) از کربلا تا شام جایی بدون اجازه از امام زمان خویش خطبه خوانده باشد و این نشان از ولایتمداری حضرت دارد.

 

وی اضافه کرد: شخصیت این خانواده برای همه مسلمین و بشریت است و حضرت زینب (س) بنت اهل بیت (ع) است و شاخصه‌هایی همچون ایمان، بصیرت و صبر از ویژگی‌های آن حضرت است.

 

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است