شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: ضرروت تبیین اهداف و مبانی انقلاب و راه و منظومه فکری امام خمینی(ره) در جامعه

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تأکید کرد: ضرروت تبیین اهداف و مبانی انقلاب و راه و منظومه فکری امام خمینی(ره) در جامعه

منتشرشده در همدان شنبه, 17 خرداد 1399 ساعت 16:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تاکید بر ضرروت تبیین اهداف، چشم‌انداز و مبانی انقلاب و راه و خط و منظومه فکری امام(ره) در جامعه گفت: یکی از پروژه‌های دشمن در بحث نفوذ تحریف خط امام خمینی(ره) است که به فرموده مقام معظم رهبری اگر ملت بخواهند از خط امام(ره) منحرف شوند به طور قطع سیلی خواهند خورد.

به گزارش سپاه نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین حسین علیی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان روح عبودیت و بندگی خاص خداوند را بارزترین ویژگی امام خمینی(ره) عنوان کرد و اظهار داشت: عبودیت و بندگی و ارتباط قوی امام راحل با خداوند متعال مثال زدنی بود و چون به خداوند متصل بود از هیچ قدرتی جز خدا ترسی نداشت.

 

وی با بیان اینکه امام راحل شخصیتی جامع الاطراف داشت، به ویژگی‌های شخصیتی ایشان اشاره و عنوان کرد: ایشان شخصی شجاع، عادل، فقیه، عارف، و دشمن شناس بود و در بعد عرفانی، در مرتبه بسیار بالایی قرار داشت که  در مقابل عرفای دیگر بی‌نظیر بود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه امام راحل الگویی به تمام معنا برای تمام بشریت بود، تصریح کرد: امام علاوه بر شخصیت عرفانی و فلسفی، شخصیت فقه سیاسی هم داشت و  تئوری ولایت فقیه اسلام را که بنیانگذار آن پیامبر(ص) است، به مرحله ظهور رساند و محقق کرد.

 

وی با اشاره به اینکه اقدام امام(ره) در تشکیل انقلاب و حکومت اسلامی در راستای به عینیت رساندن غدیر بود، تصریح کرد: بر اساس نظریه فقه متعالی حضرت امام(ره) تشکیل حکومت در زمان غیبت از واجبات است و حکومت ولایت فقیه همان حکومت رسول الله(ص) است که امام راحل بر پایه همین نظر پا در عرصه نهاد و با تشکیل انقلاب و پشتیبانی مردم حکومت اسلامی را تشکیل داد که تمامی اینها در راستای غدیر بود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی با اشاره به سخنان محمدحسنين هيكل، نويسنده و روزنامه نگار معروف جهان عرب مبنی بر اینکه امام(ره) یک هدیه آسمانی و ملکوتی برای خاکیان بود، گفت: امام عظیم الاشأن تنها برای جمهوری اسلامی ایرانی نیست بلکه متعلق به جهان اسلام است.

 

وی با تشریح اهداف انقلاب با بیان اینکه چشم انداز انقلاب اسلامی پنج مرحله است که سه مرحله آن اتفاق افتاده، تاکید کرد: از مراحل چشم‌انداز انقلاب اسلامی که منظومه فکری امامین انقلاب امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) است سه مرحله انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی و دولت اسلامی تشکیل شده و با تشکیل جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی ظهور منجی عالم بشریت محقق خواهد شد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان  با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب چشم‌انداز انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: منظومه فکری امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) در گام دوم انقلاب این است که بتوانیم جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی را محقق کنیم تا به ظهور نزدیک شویم.

 

وی با بیان اینکه امام راحل در سال 42 با شعر «سال‌ها می‌گذرد حادثه‌ها می‌آید‏، انتظار فرج از نیمه خرداد کشم‏»اهداف انقلاب را ترسیم کرد، ادامه داد: انقلاب اسلامی  زمینه  و بسترساز ظهور امام زمان(عج) است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به دنیا صادر شده است، افزود: امروز که بیش از 40 سال از تشکیل انقلاب می‌گذرد با قدرت گرفتن انقلاب اسلامی، دنیای استکبار متحول شده است .

 

وی تصریح کرد: با تشکیل محور مقاومت در منطقه و جهان، روحیه مقاومت و مبارزه با دشمن و استکبارستیزی کاملاً محقق  شده؛ هرچند  در کشور با مشکلاتی روبرو هستیم اما قطار انقلاب با قدرت تمام جلو می‌رود و هر روز شاهد اقتدار بیشتر انقلاب اسلامی هستیم.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) همدان ادامه داد: امروز عمق راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشخص است و هیچ قدرتی را یارای مقابله با آن نیست که این اقتدار به برکت انقلاب و بنیانگذار انقلاب است.

 

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرروت تبیین اهداف، چشم‌انداز و مبانی انقلاب و راه و خط و منظومه فکری امام(ره) در جامعه عنوان کرد: یکی از پروژه‌های دشمن در بحث نفوذ تحریف خط  امام خمینی(ره) است که به فرموده مقام معظم رهبری اگر ملت بخواهند از خط امام(ره) منحرف شوند به طور قطع سیلی خواهند خورد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین علیی جلوگیری از تحریف خط امام(ره) را وظیفه خواص دانست و اضافه کرد: باید خواص، اندیشمندان و مسئولین در عرصه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مانع از تحریف خط امام(ره) شوند به این دلیل که امام(ره) معلم بشریت بود و  درخط و مشی ـن هیچ مشکلی وجود ندارد و اگر عده‌ای بخواهند خط ایشان را تحریف کنند باید با آنها مقابله کرد.

 

وی تصریح کرد: در اوایل انقلاب که کشور هیچ امکاناتی نداشت امام(ره) فرمود «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»و امروز جمهوی اسلامی قدرت اول منطقه است .

 

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند حتی اگر در تمام آمریکا مسجد بسازند و بالای گلدسته‌ها شعار «اللّه اکبر» بدهند، هیچ گاه شعار «مرگ بر آمریکا»را فراموش نکنید؛ چون آمریکا شیطان بزرگ است .

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است