شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانفرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان مطرح کرد: ایستادگی در برابر شیطان بزرگ مهمترین درس عملیات بیت‌المقدس

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان مطرح کرد: ایستادگی در برابر شیطان بزرگ مهمترین درس عملیات بیت‌المقدس

منتشرشده در همدان چهارشنبه, 05 خرداد 1395 ساعت 11:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار ابوحمزه با اشاره به مهمترین درس‌های عملیات بیت‌المقدس گفت: همه مسئولین باید با اقتدار در مقابل شیطان بزرگ و استکبار جهانی ایستادگی کنند و این ایستادگی یکی از درس‌های مهم این عملیات است.

 

به گزارش سپاه نیوز:غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در مراسم صبگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در سپاه با اشاره به مهمترین درس‌ها و عبرت‌های حماسه آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: هجوم وحشیانه رژیم صدام با محوریت آمریکا و هم‌پیمانانش 31 شهریور ماه به ایران اسلامی آغاز شد و تا سوم خرداد 61 جنگ ما با ارتش بعثی بود.


وی افزود: در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس از 10 اردیبهشت ماه آغاز شد و سرانجام در 24 روزه این عملیات 20 هزار اسیر عراقی و 15 هزار کشته برای ارتش عراق بود.
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: پس از پایان عملیات بیت المقدس بسیاری از سران کشورها طرح صلح و آتش‌بس را عنوان کردند ولی این طرح با طرحی که امام خمینی(ره) بیان کردند بسیار متفاوت بود

وی افزود: پس از پایان جنگ و پذیرش قطعنامه همان شرایطی که امام خمینی(ره) در سال 61 عنوان کرده بودند و قطعنامه 598 آورده شد و دبیر کل وقت سازمان ملل عیناً همان شرایط امام را قرائت کرد.


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان بیان کرد: مهم‌ترین درس‌ها و عبرت‌هایی که از عملیات بیت المقدس به عنوان نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس بیان می شود بسیار قابل توجه است.


وی تصریح کرد: اطاعت از امامت و ولایت جامعه نخستین درسی است که از این عملیات غرورآفرین گرفته شده، همانطوری که رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس در همه ابعاد از امامشان اطاعت کردند و سربلند و پیروزمندانه از بسیاری از چالش‌ها بیرون آمدند.


سردارابوحمزه افزود: مسئولین اگر قصد دارند که از افتخارآفرینان عملیات غرورآفرین بیت المقدس و شهدا و ایثارگران 8 ساله دفاع مقدس تجلیل کنند بهترین راه تجلیل عملی و علنی، اطاعت از رهبر فرزانه در شرایط کنونی است.


وی با اشاره به نامگذاری سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و درسی که از عملیات غرور آفرین در این سال می‌شود گرفت تکیه به توانندی های داخلی و اتکا به داخل است که در این عملیات سپاهیان اسلام موفق به پیروزی در برابر عراق شدند.


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: اگر در شرایط کنونی قصد خروج از مشکلات و تورم های داخلی را داشته و همان گونه که در طرح‌های نانو و سلول‌های بنیادی و مسائل هسته ای موفق بودیم به توانمندی‌های داخلی توجه کردیم باید به این توانمندی‌ها بیش از پیش توجه کرد.


وی مدیریت جهادی را یکی دیگر از درس‌های این عملیات عنوان کرد و افزود: ما در کشور مشکل منابع، نیروی انسانی و برنامه‌ریزی نداریم، مشکل اصلی ما در مدیریت جهادی است.


سردار ابوحمزه خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی کار و تلاش، محاسبه با خدا به همراه علم تدبیر با درایت است و با این مدیریت همه مشکلات کشور حل خواهد شد.


وی ایستادگی در مقابل دشمنان را از دیگر درس‌های عملیات بیت المقدس عنوان کرد و گفت: همه مسئولین باید بدانند اگر در مقابل استکبار جهانی کرنش کنند آنها لحظه به لحظه جلو خواهند آمد بنابراین باید در مقابل آمریکا و عوامل آن در داخل با قدرت و اقتدار ایستادگی کرد و اجازه نداد که در هیچ عرصه‌ای حتی در برجام دخالت کنند.


فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان وحدت را یکی دیگر از درس های عملیات بیت المقدس بیان کرد و گفت: در کشور همواره اختلاف سلایق و تفاوت نظرات وجود داشته ولی همواه باید دانست که اصول نظام هیچگاه قابل تغییر نخواهد بود.

انتهای خبر/08

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است