شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانآئین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استان همدان برگزار شد

آئین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استان همدان برگزار شد

منتشرشده در همدان دوشنبه, 09 مهر 1397 ساعت 08:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: آئین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استان همدان برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم گنجعلیمسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در آئین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم استانهمدان اظهار داشت: این دنیا شامل سه سطح طبیعت، مثال و عقل است که هر سطح دارای ویژگی‌های خود بوده و برترین آنها عالم عقل و پست‌ترین آنها عالم طبیعت است.

 

وی گفت: انسان اشرف مخلوقات بوده که خلاصه‌ای از جهان آفرینش است، بنابراین سه سطح طبیعت، مثال و عقل در او وجود دارد و به بیان دیگر انسان با کسب معنویات در زندگی خود قادر است از سطح طبیعت به مثال و از سطح مثال به عقل ارتقاء پیدا کند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ابراز داشت: قرآن کلام حضرت باری تعالی است که مانند انسان از سطوح فوق بهره‌مند است و تنها ائمه معصومین(ع) که انسان‌های کامل هستند به سطح عالی آن یعنی عالَم عقل راه پیدا می‌کنند.

 

وی ادامه داد: یکی از راه‌های کسب معنویت برای پیمودن سطوح طبیعت مثال و عقل انس با قرآن کریم است که پایین‌ترین سطح انس با قرآن قرائت این مصحف شریف است.

 

حجت الاسلام والمسلمین گنجعلی ابراز داشت: بهتر است که پاسداران برنامه قرائت قرآن را هر روز با خانواده‌های خود داشته باشند تا از برکات آن بی‌نصیب نمانند و از مهمترین مواردی که در زندگی رعایت شود عمل به قرآن باشد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: از جمله مواردی که در روز قیامت از پدر و مادرها درباره فرزندانشان سوال می‌شود یاد دادن قرآن به آنان است، بنابراین والدین باید نسبت به آموزش قرآن به فرزندان خود کوشا باشند.

 

وی عنوان کرد: اگر انسان مسلح به سلاح قرآن باشد هیچ‌گاه در زندگی خود کم نمی‌آورد؛ علت اینکه برخی به هنگام مواجه با مشکلات دنیوی خسته می‌شوند مانوس نبودن با آیات قرآن است.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است