شما اینجا هستید: خانهاستانهاهمدانمسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان خبر داد: حضور فعال بسیج سازندگی استان در عرصه اقتصاد مقاومتی

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان خبر داد: حضور فعال بسیج سازندگی استان در عرصه اقتصاد مقاومتی

منتشرشده در همدان سه شنبه, 22 آبان 1397 ساعت 10:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان از حضور فعال در حوزه صنایع دستی و در راستای اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی در استان همدان خبر داد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ صادقی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان  اظهارداشت:  مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در سال ۱۳۸۹ واژه اقتصاد مقاومتی را در اقتصاد تعریف کردند که مبتنی بر ظرفیت‌های کشور از جمله نیروی انسانی توانمند و آماده به کار و همچنین سرمایه‌های منابع طبیعی و صنعتی و ... ایران اسلامی است.

 

وی گفت: در این مرحله از انقلاب اسلامی در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) بسیج دوباره خط شکنی می‌کند و به سرعت حضوری فعال در اقتصاد مقاومتی را در پیش می‌گیرد.

 

صادقی تصریح کرد: در همین راستا مدیریت و سازماندهی فعالیت‌های بسیج در اقتصاد مقاومتی به بسیج سازندگی واگذار می شود و بسیج سازندگی نیز با اولویت‌بندی اقدام به تعریف عرصه های اشتغالزایی می‌کند.

 

وی بیان داشت: یکی از این عرصه‌هایی که مورد حمایت بسیج سازندگی است و در این حوزه با توجه به ظرفیت‌های موجود فعالیت‌های خوبی نیز صورت گرفته صنایع دستی است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان با اشاره به آموزش‌های برگزار شده توسط بسیج سازندگی در حوزه صنایع دستی گفت: در طول 3 سال گذشته یک هزار و 189 نفر در حوزه صنایع دستی آموزش دیده‌اند که بیش از 98 درصد این آموزش دیدگان از بانوان هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: سراجی، سفالگری، قالیبافی، قلاب بافی، قلم زنی، کارگاه خیاطی، چرم، معرق کاری، منبت کاری، نقاشی روی سفال و ... از عرصه‌های مورد توجه بسیج سازندگی استان در چند سال اخیر بوده‌اند.

 

صادقی اظهار داشت: در زمینه صنایع دستی زمینه اشتغال یک هزار و 500 نفر را فراهم شده است.

 

وی در پایان در خصوص بازار فروش محصولات صنایع دستی گفت: خوشبختانه استان همدان به عنوان یک استان توریستی و تفریحی شناخته می‌شود و مسافران زیادی از استان بازدید می‌کنند و این موضوع به فروش محصولات فعالان صنایع دستی کمک شایانی کرده است.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است