شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانیادواره شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم در منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه برگزار شد

یادواره شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم در منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه برگزار شد

منتشرشده در هرمزگان یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 08:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: یادواره شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم در منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه و با حضور مسئول بازرسی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ یادواره شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم نیروی دریایی در منطقه پنجم با حضور سردار اسدی مسئول بازرسی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و همچنین سردار عظمایی فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان و رزمندگان به همت واحد روابط عمومی و تبلیغات با همکاری فرهنگی و عملیات روانی منطقه در مسجد امام محمد باقر(ع) برگزار شد.

 

قبل از آغاز این یادواره در مراسمی با حضور سردار اسدی قبور شهدای گمنام شهرک امام محمد باقر(ع) با گل و گلاب عطر افشانی شد.

 

 در بخش ابتدایی مراسم یادواره شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم ندسا سردار عظمایی فرمانده منطقه پنجم با عرض خیر مقدم خدمت کلیه مهمانان و حاضرین، از سردار اسدی مسئول بازرسی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) جهت حضور در جمع رزمندگان منطقه پنجم تشکر و قدردانی به عمل آورد.

 

 در ادامه سردار اسدی ضمن سلام و درود به روح پاک شهدای راه حق و آزادی و روح بلند ملکوتی امام خمینی(ره ) و نیز عرض خدا قوت به حاضرین در سخنانی بیان داشت: همه ما مدیون شهداء و امام شهداء هستیم.

 

وی افزود: خدا توفیق خدمت در صف مقدم اسلام را به شما عنایت کرده پس با وجود دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام اسلامی ایران ضمن تقویت روحیه معنوی و رزمی خود می بایست همواره به دنبال شناخت دشمن و دسیسه های آنان باشیم چرا که اگر دشمن را نشناسیم ما را از پای در خواهد آورد.

 

مسئول بازرسی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) خاطر نشان کرد: ما امروز با دو دشمن درونی و بیرونی روبرو هستیم که می بایست هر دو آن ها را خوب شناسایی نماییم و اولی تر، هم این است که اول دشمن درون را بشناسیم.

 

وی بیان داشت: در تاریخ قلعه های وجود داشتند که ظاهری قوی و محکمی داشتند اما از درون فرو ریختند.

 

سردار اسدی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) که می فرمایند" محال است که ما مقابل دشمن زانو بزنیم" گفت: دشمن درون ما نفس اماره است که می خواهد مقابل دشمن بیرونی زانو بزنیم. شما جوان های خط مقدم خیلی زود به سن پیری خواهید رسید اما این نفس اماره نمی گذارد که به این مسئله فکر کنید و مرتب با انسان در حال جنگ است و در بسیاری از مواقع نیز پیروز میدان می شود. بنابراین یکی از وظایف ما اولویت بندی و دقت نظر در دشمن شناسی است.   

 

وی افزود: خداوند تبارک و تعالی نیز به ما دستور می دهد که دشمن من و خودتان را بشناسید و آن ها را بترسانید پس اول باید دشمن را شناخت و سپس راه ترساندنش را فهمید که به لطف خداوند تا به امروز شما ثابت کرده اید که از دشمن بیرونی نمی ترسید و خداوند به شما چنین همتی داده است. اما باید باز هم دشمن را بیشتر شناخت و از کید های آن آگاه شد چرا که دشمن با کید های خود ما را فریب خواهد داد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان آیت الله جوادی آملی بیان کرد: شهداء زنده اند و زنده وارد برزخ می شوند و نیز زنده از برزخ به صحرای محشر وارد می شوند و در حالی که تمام موجودات می میرند، تنها شهداء، انبیاء و اولیاء الهی زنده خواهند ماند. البته بدانید که شهداء با روح بزرگی که دارند همیشه دلواپس شما هستند و از خداوند برای شما طلب بشارت می کنند. 

 

سردار اسدی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ویژگی های پاسداری گفت: هیچ پاسداری ذره ای محبت ظالم را در خودش راه نمی دهد و یک لحظه از فکر مظلوم نیز بیرون نمی آید.

 

مسئول بازرسی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) سپس خطاب به حاضرین ضمن عرض خداقوت مجدد، گفت: امروز شما در خط مقدم مبارزه با شیطان بزرگ در کنار خلیج همیشه فارس از حیثیت جمهوری اسلامی، سرمایه گرانقدر انبیاء و از عزتی که شهداء به ما داده اند دفاع می کنید. 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است