شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانمسئول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان : ساماندهی ۷۵۰ گروه جهادی در هرمزگان/سه گروه جهادی در مناطق سیل زده خدمت رسانی می کنند 

مسئول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان : ساماندهی ۷۵۰ گروه جهادی در هرمزگان/سه گروه جهادی در مناطق سیل زده خدمت رسانی می کنند 

منتشرشده در هرمزگان یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 09:59
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:مسئول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان از اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی به عنوان محور فعالیت های بسیج سازندگی یاد کرد و گفت: ۷۵۰ گروه جهادی در بسیج سازندگی استان هرمزگان سازماندهی شده اند و این گروه ها در طول سال مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ آران  مسئول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در گفتگویی اظهار داشت: بسیج سازندگی استمرار فرهنگ جهاد سازندگی برای عمران و آبادانی میهن اسلامی است و اعضای گروه های جهادی آن را سربازان بی ادعای ولایت تشکیل می دهند که تنها هدفشان زدودن غبار محرومیت از چهره جامعه در راستای جلب رضایت خداوند است.

 وی اولویت کاری بسیج سازندگی در امر محرومیت زدایی را مناطق با ضریب محرومیت بالا ذکر کرد و افزود: احداث مدرسه، خانه بهداشت، پل، مسجد، خانه عالم، آبرسانی و راه روستایی ازجمله فعالیت هایی زیربنایی بسیج سازندگی در حوزه محرومیت زدایی است.

 مسئول بسیج سازندگی سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در ادامه به معرفی طرح «اعتلا» پرداخت و بیان کرد: در قالب این طرح، گروه های جهادی به مدت پنج سال مستمر در یک منطقه محروم مستقر می شوند و به انجام کارهای جهادی در بخش های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، پزشکی و ... می پردازند و پس از رفع موانع و حل مشکلات از منطقه خارج می شوند.

 وی با بیان اینکه هم اکنون 750 گروه جهادی در بسیج سازندگی هرمزگان سازماندهی شده اند، عنوان کرد: اقشار مختلفی ازجمله دانش آموزان، دانشجویان، کارمندان، فرهنگیان، مهندسین، پزشکان، اصناف و ... در این گروه ها عضویت دارند.

 آران از اقتصاد مقاومتی به عنوان دیگر محور مهم فعالیت های بسیج سازندگی نام برد و گفت: گروه های تخصصی بسیج سازندگی در این محور نیز ابتدا به رصد و شناسایی پتانسیل و ظرفیت های هر منطقه می پردازند و سپس آموزش های لازم و متناسب با آن ظرفیت ها را به افراد جویای کار ارائه می دهند و در نهایت افراد آموزش دیده جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی خواهند شد.

 وی، کمک به برگزاری ازدواج آسان جوانان، کمک به افراد بی سرپرست و بد سرپرست و کمک هزینه درمان بیماران صعب العلاج را از دیگر برنامه های بسیج سازندگی برشمرد.

 مسئول بسیج سازندگی هرمزگان همچنین از اعزام 250 نفر در قالب سه گروه جهادی به مناطق سیل زده خبرداد و گفت: این گروه ها از اواسط عید نوروز کار امدادرسانی و کمک به سیل زدگان استان خوزستان را آغاز کرده اند و همچنان در منطقه حضوری فعال دارند.

 آران با اشاره به اینکه یک گروه جهادی پزشکی نیز از هرمزگان در منطقه مستقر است، افزود: روزانه پنج هزار پُرس غذا نیز توسط گروه های جهادی هرمزگان پخت و بین سیل زدگان توزیع می شود.

 وی، احداث سیل بند به منظور جلوگیری از ورود آب به منازل مردم در شهرستان کارون را از دیگر اقدامات برشمرد و ابراز داشت: تا کنون 20 فروند قایق، یک دستگاه لودر و چندین دستگاه وسایل نقلیه سنگین و سبک و محموله هایی از کمک های مردمی به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شده است.

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است