شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانتوسط تیپ تکاوران اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه صورت گرفت؛ نجات 350 صیاد ماهیگیر گرفتار در طوفان 

توسط تیپ تکاوران اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه صورت گرفت؛ نجات 350 صیاد ماهیگیر گرفتار در طوفان 

منتشرشده در هرمزگان دوشنبه, 29 مهر 1398 ساعت 09:48
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: تکاوران تیپ واکنش سریع اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه ، ناجی جان 350 صیاد ماهیگیر طوفان زده در حوالی جزیره فارور شدند.

به گزارش سپاه نیوز؛ با وقوع طوفان غیر مترقبه شبانه در شمال جزیره فارور در منطقه صیدگاه ماهیگیران بندرلنگه، بندرشناس، بستانه و صیادان روستاهای ساحل نشین لنگه بیش از 350 نفر صیاد در معرض خطر غرق شدن و از دست دادن قایق های خود قرار گرفتند که واکنش به هنگام تکاوران تیپ اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه، ناجی جان و اموال این صیادان شد.

 

در جریان این طوفان که از لحظه شروع تا پایان حدود سه ساعت طول کشید و آب دریا به ویژه در محدوده شمالی که عمق آب به بیش از 30 متر هم می رسد به شدت طوفانی گردید واحدهایی عملیاتی از تیپ تکاوران توانستند بیش از سیصد و پنجاه صیاد محلی و 102 قایق آنان را از خطر غرق شدگی نجات داده و شبانه در جزیره فارور پناه و اسکان دهند.

 

نجات و پناه دادن به این صیادان عزیز و زحمتکش، اسکان و تغذیه آنان در جزیره فارور و مداوای آسیب دیدگان در بهداری تیپ اباعبدالله الحسین(ع) نیروی دریایی سپاه از جمله اقدامات تحسین برانگیز تکاوران نیروی دریایی سپاه در تیپ اباعبدالله الحسین(ع) بود.  

 

در اولین گام سپاسگزاری از اقدام تکاوران تیپ اباعبدالله الحسین(ع)، تعاونی صیادی وحدت بندرشناس طی تقدیرنامه ای از سردار عمویی فرمانده این تیپ و نیروهای تکاور بخاطر مردمیاری و نجات جان صیادان و نجات قایق های آنها در جریان طوفان که کانون آن در حوالی جزیره فارور و ناحیه شمالی آن بود، تشکر کرد.

 

متن تقدیر تعاونی صیادی وحدت بندر بستانه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم... برادر بزرگوار جناب سردار حاج صادق عمویی فرماندهی سپاه دریایی جزیره فارور!

 

بدینوسیله به نمایندگی از جامعه صیادی بندر بستانه بر خود لازم می دانیم به مصداق "من لم یشکرالمخلوق، لم یشکر الخالق" و به پاس خدمات مخلصانه، صادقانه و بی وقفه شما در امداد و یاری رسانی به شناورهای صیادی گرفتار در طوفان مهرماه98، صمیمانه ترین قدردانی و تشکر را به رسم ادب تقدیمتان نماییم. باشد که همگی سربازی فداکار برای مقام عظمای ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی در ظل توجهات و الطاف حضرت بقیت الله(عج) باشیم و از شما برادر با اخلاص مشتاقانه خواهشمندیم کمافی السابق برادران و همکاران را از فیض وجود خویش بهره مند فرمایید.

 

سربلند باشید و پایدار، محفوظ باشید و برقرار.

 

به حق محمد و آل محمد(ص)

تعاونی صیادی وحدت بندر بستانه

 

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است