شما اینجا هستید: خانهاستانهاهرمزگانفرمانده نیروی دریایی سپاه : قرارگاه راهیان نور دریایی خلیج فارس از قرارگاه‌های پنج گانه‌ تشکیل شده است

فرمانده نیروی دریایی سپاه : قرارگاه راهیان نور دریایی خلیج فارس از قرارگاه‌های پنج گانه‌ تشکیل شده است

منتشرشده در هرمزگان یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 10:32
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سردار تنگسیری گفت : قرارگاه راهیان نور دریایی خلیج فارس،از  قرارگاه‌های پنج گانه‌ای با مسئولیت‌های مختلف در حوزه راهیان نور تشکیل شده است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در جلسه هم‌اندیشی قرارگاه دریایی شهدای خلیج فارس بیان کرد: راهیان نور فرصتی مناسب برای آشنایی جوانان با شهدای هشت سال دفاع مقدس است و جوانان نیز باید از طریق راهیان نور دریایی با رشادت‌های شهدا و رزمندگان در جزایر آشنا شوند.

 

وی افزود: از سال ۹۳ با تشکیل قرارگاه راهیان نور دریایی خلیج فارس، قرارگاه‌های پنج گانه‌ای با مسئولیت‌های مختلفی در حوزه راهیان نور تشکیل شده است. قرارگاه منطقه یکم نیروی دریایی سپاه به کمک سپاه امام سجاد (ع) در منطقه هرمز ماموریت‌هایی در حوزه راهیان نور برعهده دارد.

 

سردار تنگسیری خاطرنشان کرد: منطقه پنجم در بندر لنگه مسئول جزایر نازعات، منطقه دوم در بوشهر در جزایر مهم بویژه جزیره خارک، قرارگاه منطقه چهارم در منطقه شط علی و منطقه سوم در استان خوزستان دیگر قرارگاه‌هایی به شمار می‌روند که در حوزه راهیان نور مسئولیت دارند.

 

در ادامه این نشست، سردار سرتیپ دوم پاسدار  یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) در مورد راهیان نور و لزوم ارائه دستاوردهای دفاع مقدس در کتب درسی، رسانه و هنر، باید به راهیان نور به عنوان گنج نگریست و در این زمینه با برنامه‌ریزی دقیق فعالیت‌ها را ارتقاء داد.

 

وی یادآور شد: برای روایت‌گری و بیان حماسه‌های شهدا در دریا توافق‌هایی با روایتگران بویژه اساتید حوزه و دانشگاه صورت گرفته است. سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر در استان‌های هرمزگان و بوشهر از مناطق عملیاتی دریایی و یادمان‌ها بازدید کردند.

 

سردار سلیمانی گفت: برای بهتر شدن شرایط مسافران در جزیره هرمز و همچنین ساخت یادمان شهدا در این جزیره برنامه‌ریزی‌هایی در حال انجام است.

 

انتهای پیام/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است