شما اینجا هستید: خانهاستانهاایلامفرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام خبر داد؛ تشکیل ۲۱ کمیته تخصصی برای برگزاری کنگره شهدا در ایلام

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام خبر داد؛ تشکیل ۲۱ کمیته تخصصی برای برگزاری کنگره شهدا در ایلام

منتشرشده در ایلام دوشنبه, 27 ارديبهشت 1400 ساعت 11:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام از تشکیل ۲۱ کمیته تخصصی برای برگزاری کنگره شهدا در ایلام خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در سومین نشست هماهنگی ستاد استانی کنگره شهدای استان ایلام اظهار کرد: با توجه به برگزاری کنگره سرداران و سه هزار شهید استان ایلام در نیمه دوم امسال، برنامه‌های مربوط به هفته دفاع مقدس از شکوه و عظمت بیشتری برخوردار خواهد بود که بایستی در تدوین برنامه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

 

وی به بیان سرفصل‌های اصلی کنگره پرداخت و گفت: در حوزه تولیدات ماندگار فرهنگی، ساخت المان‌ها و موزه دفاع مقدس با پیگیری و هماهنگی بنیاد حفظ آثار استان و شهرداری ایلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید با سرعت بیشتری دنبال شود.

 

فرمانده سپاه استان ایلام افزود: ساخت و نصب آثار ماندگار نمادین از قبیل تندیس‌ها و المان‌های دفاع مقدس توسط شهرداری در ورودی و خروجی شهر در ایجاد فضای جهاد و شهادت در ماه‌های منتهی به برگزاری کنگره تاثیر زیادی ایفاء خواهد کرد.

 

سردار شاکرمی اضافه کرد: تحقیقات علمی و پژوهشی در رابطه با تاریخ دفاع مقدس در ایلام به عنوان یک پروژه بزرگ تا زمان برگزاری اجلاسیه کنگره شهدا صورت گیرد.

 

وی گفت: هیچ منعی برای جریانات و طیف‌های سیاسی برای مشارکت در برگزاری کنگره وجود ندارد و ما آمادگی داریم که با همراهی معاونت اجتماعی استانداری زمینه حضور فعال و اثرگذار سمن‌ها را فراهم کنیم.

 

وی افزود: سه هزار و ۷۰۰ یادواره شهدا در سال‌های گذشته در استان برگزار شده و تجربیات خوبی در این زمینه به وجود آمده است. گرامیداشت سالروز آزادسازی مناطق عملیاتی ایوان، مهران و دهلران بیشتر دنبال شود.

 

فرمانده سپاه استان ایلام اضافه کرد: در حوزه چاپ کتاب و گردآوری آثار شهدا تاکنون بیش از ۷۰ عنوان کتاب چاپ شده و با کارهای خوبی که در مورد ثبت وصیت نامه‌های شهدا و مصاحبه با بستگان، رزمندگان انجام گرفته این مقدار تا ۱۵۰ عنوان قابل افزایش است.

 

وی عنوان کرد: برنامه‌های کنگره شهدا در بستر شبکه شاد و با ظرافت‌های هنری به دانش آموزان و فرهنگیان معرفی شود.

 

وی در پایان در رابطه با سازماندهی کمیته‌های اجرایی و صدور حکم مسئولیت برای ۲۱ کمیته با عناوین کمیته گنجینه‌ها، یادمانها و المان‌های دفاع مقدس، کمیته جمع آوری اسناد و آثار شهدا، کمیته تکریم خانواده‌های شهدا، کمیته رزمندگان، ایثارگران و عشایر، کمیته فرهنگی و تولیدات هنری، کمیته اصناف، اقشار و تشکل‌های مردمی، کمیته امور بانوان، کمیته یادواره‌ها و امور شهرستانها، کمیته تبلیغات و فضاسازی شهری، کمیته خدمات بهداشت و امور درمان، کمیته پشتیبانی مالی، کمیته حفاظت و امنیت، کمیته روابط عمومی و رسانه، کمیته علمی پژوهشی، کمیته تولیدات فاخر هنری، کمیته نظارت و ارزیابی، کمیته ورزش و جوانان، کمیته اجلاسیه و مراسمات، کمیته محرومیت زدایی و خدمات فرهنگی اجتماعی، کمیته دانش آموزی و فرهنگیان خبر داد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است