شما اینجا هستید: خانهاستانهاایلامفرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام:  مقاومت و ایثار مردم بیشه دراز حماسه های زیبایی به جاگذاشته است

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام:  مقاومت و ایثار مردم بیشه دراز حماسه های زیبایی به جاگذاشته است

منتشرشده در ایلام شنبه, 26 تیر 1400 ساعت 10:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: در زمان دفاع مقدس، مردم مقاوم روستای بیشه دراز حماسه ها و صحنه های زیبایی خلق کردند که در تاریخ ماندگار است.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در یادواره شهدای لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا (ع) ارتش و ۴۲ شهید روستای بیشه دراز که با حضور امام جمعه ایلام و جمعی از فرماندهان، مدیران و مردم برگزار شد، اظهار کرد: شهیدان درس ایثار و شهادت را در بین ملت ایران ترویج دادند و امروز همین روحیه ایثار و شهادت طلبی باعث عزت و اقتدار ملت در جهان شده است.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام بیان کرد: ۴۲ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و در این مدت دشمنان از هیچ توطئه، نیرنگ و فریبی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده‌اند اما با حضور همیشه در صحنه ملت ما همه این نقشه‌های شوم آنها خنثی و برملا شده است.

 

وی با اشاره به اینکه شهیدان ما جان خود را تقدیم کردند تا روحیه خودباوری در درون ما تقویت و نهادینه شود، گفت: در آذرماه کنگره فرماندهان و سه هزار شهید استان برگزار خواهد می‌شود.

 

سردار شاکرمی تصریح کرد: این یادواره مقدمه‌ای برای کنگره با عظمت آذرماه است و تلاش کردیم مراسمات فرهنگی در مناطق مختلف استان شود، بیشه دراز یکی از مناطق مهمی است که در دوران دفاع مقدس مردان و زنان آن رشادت‌های ماندگاری بر جای گذاشتند.

 

وی با اشاره به اینکه مردم روستای بیشه دراز در زمان جنگ عقب نشینی نکردند، گفت: مردم این روستا با مقاومت و ایثار و مردانگی ماندند و زنان این روستا نیز پای به پای مردان خود مقاومت کردند و ۴۲ شهید را تقدیم انقلاب کردند.

 

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: مقاومت و ایثار مردم بیشه دراز به گونه‌ای بود که بسیاری از آنها نظاره‌گر شهادت بچه‌های خود بودند که صحنه‌های زیبا و حماسه‌های ماندگاری در این روستا به جا گذاشتند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است