شما اینجا هستید: خانهاستانهااستانهامعاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان : اردوهای راهیان‌نور حرکت فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان : اردوهای راهیان‌نور حرکت فرهنگی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

منتشرشده در استانها شنبه, 22 اسفند 1394 ساعت 09:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: گفت: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل‌های جدید است.

به گزارش سپاه نیوز؛سرهنگ ابراهیم حسینی معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان در مراسم اعزام سومین کاروان دانشجویی راهیان نور دانشگاه‌های استان کردستان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اظهار کرد: اردوهای راهیان نور یک حرکت بزرگ فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل‌های جدید است.

وی با بیان اینکه نسل جوان ما تشنه استفاده از ارزش‌ها و باورهای شهدا هستند، تصریح کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور در واقع بستری مناسب برای ایجاد پل پیوندی در بین نسل امروز با نسل دفاع مقدس است.

به گفته معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان این حرکت عظیم فرهنگی توسط خود شهدای دوران دفاع مقدس آغاز و از سوی آنها نیز مدیریت می‌شود.

سرهنگ حسینی با اشاره به حضور سالانه میلیون‌ها نفر از مردم ایران در مناطق عملیاتی در قالب اردوهای راهیان نور گفت: هر سال بیش از 5 میلیون نفر از مردم ایران به زیارت مشهد شهیدان اعزام می‌شوند و این آمار هر سال در حال افزایش است.

وی افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه‌های عظیم و بزرگی اتفاق افتاده که باید در حفظ و ماندگاری و انتقال فرهنگ عظیم شهادت به نسل‌های جدید تلاش کرد.

سرهنگ

سرهنگ حسینی با طرح این سئوال که آیا توانسته‌ایم این ظرفیت عظیم فرهنگی را به درستی به جامعه منتقل کنیم، گفت: حادثه کربلا یک نصف روز اتفاق افتاد و کل جهان بشریت را تحت تاثیر قرار داد، اما در جنگ تحمیلی ایران حماسه‌های بزرگ تکرار شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان با بیان اینکه ترویج فرهنگ جهاد، خودباوری در جوانان از تاثیرات مهم و خروجی برگزاری اردوهای راهیان نور است، گفت: برگزاری این اردوها موجب ارتقای شناخت نسل جوانان از نسل‌ دوران جنگ می‌شود و آنان را در مقابل هجمه‌های جنگ نرم دشمنان بیمه می‌کند.

سرهنگ حسینی از دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته جامعه نام برد و تصریح کرد: دانشجویان باید با یک نگاه نو و از روزنه شهدا به مناطق عملیاتی جنوب نگاه کنند و از این سفر بهترین ره توشه را برای خود کسب کنند.

انتهای خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است