شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانمسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان : اقتدار درونی مجاهدان سبب پیروزی ما براستکبار است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان : اقتدار درونی مجاهدان سبب پیروزی ما براستکبار است

منتشرشده در کرمان سه شنبه, 25 شهریور 1399 ساعت 11:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عرب پور بیان کرد: آنچه که امروز ما را بر استکبار پیروز کرده است همان مبارزه درونی رزمندگان و پیروزی بر هوا و هوس خویش است به واقع آن چیزی که دشمن بیشتر می ترسد اقتدار درونی مجاهدان است.

به گزارش سپاه نیوز؛ مراسم یادبود جانباز سردار سیدمرتضی موسوی در حسینیه ثارالله با حضور سردارسرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان و جمعی از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی عرب پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان  ضمن تسلیت شهادت حضرت امام حسین (ع) و یارانش اظهار کرد: سردار سیدمرتضی موسوی یک مجاهد فی سبیل‌الله بود و عروج او باورکردنی نیست .

 

وی افزود: هشت شرط ورود به بهشت و صفات مجاهدین است که هر که این هشت صفت را داشته باشد مانند شهید از دنیا می‌رود.اوصاف مجاهدان و مردان بزرگ در قران فراوان آمده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور توضیح داد: بهره وری درست از دنیا اولین ویژگی مجاهدان است یعنی دنیا را برای بندگی خداوند می خواهند و آن را محل صداقت خود می داند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان این که عالی ترین عنصر برای خدامحور قرار گرفتن، هوس ستیزی است، ادامه داد: دومین ویژگی مجاهدان هوس ستیزی است، این افراد به جز یاری دین خدا به چیز دیگری نمی اندیشند از این رو با هوس و نفس خود در ستیز هستند، این بزرگان حریف خود در صحنه پیکار بی امان با نفس هستند و همیشه پیامبر درونی خود را بیدار نگه می دارند.

 

وی بیان کرد: آنچه که امروز ما را بر استکبار پیروز کرده است همان مبارزه درونی رزمندگان و پیروزی بر هوا و هوس خویش است به واقع آن چیزی که دشمن بیشتر می ترسد اقتدار درونی مجاهدان است.

 

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور با بیان این یکی از ویژگی های مجاهدان در راه خدا پیروی از ائمه و اهتمام به امور مردم است، عنوان کرد: سردار سید مرتضی موسوی بارها در این باره دغدغه مند بود و در این راه می کوشید.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان افزود: پنجمین ویژگی مردان خداوند وارستگی از کار است وقتی که مجاهد پا به عرصه مبارزه با دشمن می گذارد، تکبر و کبر اولین چیزی که از خود دور می کند.

 

وی توضیح داد: وارستگی از گناه ششمین ویژگی مجاهدان است، گناه عامل بسیاری از تباهی هاست و از برنامه های شیطان است اما مجاهدان چون در مبارزه دورنی و هوس تلاش کرده اند از این رو در این عرصه پیروز میدان هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور عنوان کرد: انجام فرائض ویژگی دیگری است که اگر در سیره همه شهدا نگاه شود، می بینید که در زندگی همه شهدا به آن اهمیت داده شده است، نماز و روزه تنها انجام فرائض نیست بلکه حفظ اسلام و اطاعت از ولی فرقه نیز جزو آن است.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان هشتمین ویژگی شهدا و مردان خدایی تقوا و پرهیزکاری است، تشریح کرد: تقوا یک جاده دو طرفه بین بنده و خداوند است به این معنا که اگر کسی تقوا را پیشه کند خداوند به او نگاه ویژه ای خواهد کرد تقوا کلید تمام فتوحات عالم است  

 

 

حجت الاسلام والمسلمین عرب پور خاطر نشان کرد: شهدا در رکاب ولی خدا در دوران خود به شهادت رسیدند و امروز حاج قاسم عزیز ما در رکاب امام خامنه‌ای به شهادت رسید و این شهادت را افتخار خود می‌داند.

 

انتهای خبر/

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است