شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمان فرمانده سپاه ثارا...  استان کرمان: فعالیت قرارگاه امام رضا (ع) در سراسر کشور  / ۲۰۰ نیروی بسیجی با ادارات صمت استان کرمان در نظارت بر بازار همکاری می‌کنند

 فرمانده سپاه ثارا...  استان کرمان: فعالیت قرارگاه امام رضا (ع) در سراسر کشور  / ۲۰۰ نیروی بسیجی با ادارات صمت استان کرمان در نظارت بر بازار همکاری می‌کنند

منتشرشده در کرمان شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 09:05
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه استان کرمان گفت: ۲۰۰ نیروی بسیجی با ادارات صمت استان در نظارت بر بازار همکاری کرده و نظارت جدی توسط بسیج در دستور کار است.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارا...  استان کرمان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلی کشور در حوزه کنترل و نظارت بازار است.

 

وی با بیان اینکه به فرمان مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) مبنی بر ارسال کمک مومنانه تلاش کردیم تا بخشی از این مشکلات را در سپاه و بسیج جبران کنیم اما مشکلات مردم همچنان وجود دارد گفت: وزارت صمت و به تبع آن در استان‌ها ادارات صنعت، معدن و تجارت باید نسبت به نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها برنامه عملیاتی داشته باشند.

 

سردار معروفی با اشاره به اینکه تاکنون دو جلسه با ادارات کل صنعت، معدن و تجارت در شمال و جنوب استان کرمان داشتیم افزود: مشکل ادارات صمت کمبود نیروی انسانی برای نظارت بر بازار است.

 

وی با بیان اینکه در این جلسات درخواست 200 نفر نیروی بسیجی برای همکاری دادند که 200 نیروی بسیجی با ادارات صمت شمال و جنوب استان کرمان در نظارت بر بازار همکاری می‌کنند گفت: بازرسی و نظارت جدی بر بازار توسط بسیج در دستور کار است.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه نیروهای بسیجی توسط ادارات صنعت، معدن و تجارت آموزش داده می‌شوند و در نظارت بر بازار از آنها استفاده می‌شود افزود: با احتکارکنندگان کالاها در هر سطحی برخورد قاطع می‌شود.

 

سردار معروفی با اشاره به اینکه در توزیع اقلام آماده همکاری هستیم تا بسیج کارمندان و بسیج اصناف در شبکه توزیع کالاها این کار را به خوبی انجام بدهد تا عدالت در توزیع برقرار شود گفت: از مردم درخواست داریم هرگونه گزارش گران فروشی و احتکار را به بسیج و سپاه اطلاع‌رسانی کنند.

 

وی با بیان اینکه رعایت خرید از طرف مردم لازم است، در حد نیاز خریداری کنند و از ایجاد صف‌های طولانی در این شرایط بیماری کرونا جلوگیری شود افزود: مردم با بازرسان بر بازار همکاری کنند و آگاه سازی لازم را انجام بدهد و بسیج و سپاه تمام تلاش خود را می‌کند تا در راستای فرمان حضرت آقا اقدام کند.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی که امروز دنیا درگیر آن است شیوع ویروس کرونا و افزایش بیماران مبتلا به آن است اظهار داشت: مسئولین کشور و مردم در پیشگیری از ابتلا به کرونا باید تلاش کنند.

 

وی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج از ابتدای شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته پای کار بوده است گفت: قرارگاه امام رضا (ع) در سراسر کشور فعال است و هر هفته این قرارگاه جلسات خود را برگزار می‌کند.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه جلساتی با روسای دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار کردیم و اعلام آمادگی کردیم که در کنار آنها هستیم افزود: سلامت مردم در اولویت هر کاری است و برای آن تلاش می‌کنیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه در تمام استان 24 سوله ورزشی صالحین و 9 دی تجهیز شده است گفت: در این سوله‌ها 30 تا 50 تخت بیمارستانی پیش‌بینی شده است تا قرنطینه بیماران انجام شود.

 

سردار معروفی با بیان اینکه آمادگی اجرای طرح غربالگری توسط بسیج را داریم افزود: تمام پزشکان بسیجی در استان فراخوان شدند و با فراخوان نیروهای داوطلب بسیج در سطح بیمارستان‌ها به‌عنوان بهیار و بیماربر استفاده می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه در گذشته 154 کارگاه تولید ماسک در استان کرمان راه‌اندازی کردیم و امروز بخشی از آنها فعال است گفت: آمادگی داریم در صورت کمبود و نیاز این کارگاه‌های تولیدی مجددا راه‌اندازی شوند.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه از مردم درخواست داریم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تاکید شده را جدی بگیرند و از سفرهای غیرضرور خودداری کنند تا از پیک بیماری عبور کنیم افزود: استفاده از ماسک از خانه و تا خانه را حتما باید رعایت کنیم تا حداقل کمکی به کادر درمان استان شود که این روزها شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است