شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانفرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: تمام امکانات درمانی سپاه استان در اختیار کادر درمانی قرار می‌گیرد

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: تمام امکانات درمانی سپاه استان در اختیار کادر درمانی قرار می‌گیرد

منتشرشده در کرمان سه شنبه, 20 آبان 1399 ساعت 13:26
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: سپاه استان کادر درمانی خود و هر آن چه دارد، در اختیار حوزه سلامت قرار خواهد داد ؛ در کنار مردم خواهیم ماند .

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در آئین افتتاح ۱۰ نقاهتگاه در سراسر استان کرمان گفت: ویروس منحوس کرونا دنیا را گرفتار کرده و کادر بهداشت و درمان ایثارگرانه در جبهه جهاد مقدس حضور دارند.

 

وی ادامه داد: کادر بهداشت و درمان با تمام توان و به‌صورت نفس‌گیر در این جبهه حضور دارند و اگر ایثار این عزیران نبود تلفات کشور امروز از آنچه که اعلام می شود قطعا بیشتر و وضعیت ایران وخیم‌تر از این بود و این عزیزان همه چیز خود را حالصانه در طبق اخلاص قرار دادند و این یک جهاد است.

 

سردار معروفی ادامه داد: کادر بهداشت و درمان ماه‌هاست که نتوانسته اند عزیزان خود را ببینند و از لحاظ روحی و عاطفی در فشار هستند و انصافا باید عنوان کرد کار این عزیزان یک جهاد است و با وجود همه مشکلات پیش روی آنها، این افراد همچنان در سنگر جهاد حضور دارند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اولویت اول سپاه و بسیج را سلامت مردم دانست و بیان کرد: سپاه و بسیج همه ظرفیت خود را به لحاظ تجهیزات، نیرو و ... در اختیار فرمانده خط مقدم مبارزه به این بیماری یعنی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار داده است و ما به کمک بهداشت و درمان خواهیم رفت و دانشگاه‌های علوم پزشکی هر چه نیاز داشته و اعلام نیاز کردند، ما در حد توان خودمان کمک خواهیم کرد.

 

وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته فی ما بین سپاه ثارالله استان و دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: این مذاکرات منجر به انعقاد یک تفاهمنامه بین مجموعه سپاه و دانشگاه علوم پزشکی کرمان شد و آماده هرنوع کمکی در قالب تفاهمنامه و فراتر از آن هستیم ضمن آنکه تفاهمنامه بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت مبنی بر طرح غربالگری نیز همچنان در دستور کار است.

 

سردار معروفی افزود: در استان کرمان حدود ۷۰ یا ۸۰ سالن ورزشی داریم که در راستای ایجاد نقاهتگاه های پیش و پس بیمارستانی، در هر شهرستان یک سوله را فعال کرده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهیم داد که می توانند در صورت نیاز از این سوله ها به صورت پیش یا پس بیمارستانی استفاده شود.

 

وی اعلام کرد: امروز ۱۹ آبان‌ماه ۱۰ نقاهتگاه در شهرهای کرمان، رفسنجان، جیرفت، بم، شهربابک، زرند، بافت، بردسیر، سیرجان و... با ۴۰۰ تخت بیمارستانی آماده خدمت‌دهی به بیماران کرونایی است و ظرف ۷۲ ساعت آینده نیز ۲۰ نقاهتگاه دیگر را در سطح استان آماده خواهیم کرد تا در مجموع ۱۰۰۰ تخت نقاهتگاهی در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی سراسر استان کرمان قرار گیرد.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: در حوزه بسیج طلاب و دانشجویی نیز ۱۰۰ نفر برای غسل، کفن و دفن اموات کرونایی و مسائل بهداشتی اعلام آمادگی کردند.

 

وی با تاکید برآنکه از توان بسیج برای غربالگری بیماران کرونایی استفاده خواهد شد، تصریح کرد: ما در اجرای طرح محدودیت خودرویی ۱۰۰ نیروی بسیجی به نیروی انتظامی معرفی کردیم و آمادگی داریم هر زمان نیاز است بسیجیان را به کمک سایر دستگاه‌های ذیربط اعزام کنیم.

 

سردار معروفی با بیان اینکه دوره پودمانی برای نیروها گذاشته شده تا به کمک کادر بهداشت و درمان بروند، تصریح کرد: جسم تا حدی توان دارد و قطعا با فشار کار تحلیل خواهد رفت و باید به فکر جایگزین نیروها باشیم لذا همه باید در حد توان خود به کمک کادر بهداشت و درمان بیایند.

 

وی اظهار کرد: سپاه ثارالله استان کادر درمانی خود و هر چه آن را که دارد، در اختیار حوزه سلامت قرار خواهد داد و ما در کنار مردم خواهیم ماند و همانگونه که در حوزه مسایل اجتماعی و فرهنگی، کمک‌ها مومنانه، آب آشامیدنی جنوب استان و ... پای کار بوده ایم هم اکنون نیز حوزه سلامت مردم در اولویت اول ما قرار دارد و کنار مردم خواهیم ماند.

 

انتهای پیام

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است