شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانفرمانده سپاه ثارالله استان کرمان : آبرسانی جهادی ‌سپاه به ۲۸ روستای استان کرمان /۶۵۰۰ نفر از مردم روستاها از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان : آبرسانی جهادی ‌سپاه به ۲۸ روستای استان کرمان /۶۵۰۰ نفر از مردم روستاها از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند

منتشرشده در کرمان چهارشنبه, 02 تیر 1400 ساعت 15:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه ثارالله(ع) استان کرمان با اشاره به اینکه آبرسانی به روستاها را جهادی انجام می دهیم گفت:با افتتاح ۲۸ پروژه آبرسانی در شش شهرستان استان کرمان ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم روستاهای استان از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

به گزارش سپاه نیوز؛ 28 پروژه آبرسانی در شش شهرستان بم، عنبرآباد، راور، کوهبنان، فاریاب و شهربابک در استان کرمان در قالب طرح آبرسانی مردمیدان شهید سپهبد قاسم سلیمانی به ارزش 75 میلیارد و 500 میلیون ریال در کرمان افتتاح و 6 هزار و 500 نفر از مردم روستاهای استان کرمان از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شدند.

 

در آیین افتتاح این پروژه‌ها سردار سرتیپ دوم پاسدار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و سیدالشهدای جبهه مقاومت و تبریک میلاد امام رضا(ع) اظهار داشت: استان کرمان جزو چهار استانی است که به شدت با مشکل آب شرب مواجه است و تأمین آب استان باید در اولویت قرار گیرد.

 

وی با عنوان اینکه 747 روستای استان کرمان آب شرب پایدار ندارند بیان کرد: حرکت‌های جهادی نهضت آبرسانی از سال گذشته در استان آغاز شده و همکاری‌ها و هماهنگی‌های خوبی با مسئولان اجرایی استان، بسیج سازندگی، استاندار کرمان، قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه و خیران سراسر کشور برای این کار خداپسندانه ایجاد شد.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه از سال گذشته تا کنون آبرسانی به 64 روستای استان با همکاری آبفا شهرستان‌های مختلف، بسیج، سپاه خیرین و قرارگاه پیشرفت و آبادنی سپاه انجام شده است افزود: امسال نیز آبرسانی به 244 روستای استان را در برنامه داریم که از این تعداد 138 روستا با همکاری آبفا و خیرین و آبرسانی به 106 روستا را سپاه به صورت مستقل انجام می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه افتتاح طرح‌های آبرسانی استان قرار بود در هفته کرامت انجام شود که به دلیل همزمانی آن با انتخابات و جلوگیری از سیاسی قلمداد شدن این اقدام جهادی و خداپسندانه افتتاح رسمی آن به امروز و همزمان با هفته قوه قضائیه موکول شد ادامه داد: امروز طرح آبرسانی به 28 روستای استان کرمان در شش شهرستان بم، عنبرآباد، راور، کوهبنان، فاریاب و شهربابک افتتاح شده و 6 هزار و 500 نفر مردم این روستاها در از نعمت آب  شرب بهره‌مند شدند.

 

سردار معروفی با اشاره به اینکه با آبرسانی اولویت اول ما در استان است و در این راستا قرارگاه نهضت آبرسانی شهید سپهبد قاسم سلیمانی در استان فعال شده است گفت: امیدواریم با شتابی که این طرح گرفته و با بودجه‌ای که در حوزه آب روستایی دیده شده شاهد اقدامات بزرگی در این زمینه باشیم.

 

وی با بیان اینکه هر اندازه که دولت بودجه بگذارد، سپاه هم به همان میزان بودجه خواهد گذاشته و خیران را هم پای کار می‌آوریم ادامه داد: تأکید ما بر کار جهادی در این حوزه است چرا که زمان و هزینه کمتری صرف شده و کار با دقت بیشتر و مشارکت خود مردم انجام می‌شود.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه تا پایان سال 1401 یک حرکت بزرگ جهادی را در انقلابی را برای آبرسانی روستایی در استان انجام دهیم گفت: 75 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها به صورت جهادی گذاشته شده که بخشی از آن توسط خیر، بخشی توسط آبفا و بخشی هم توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه تأمین شده است.

 

انتهای پیام/

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است