شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان :عفت و حجاب زنان، حریم خانواده را حفظ می‌کند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان :عفت و حجاب زنان، حریم خانواده را حفظ می‌کند

منتشرشده در کرمان سه شنبه, 22 تیر 1395 ساعت 15:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: حجت‌الاسلام والمسلمین محسن‌زاده‌ گفت: آنچه حریم خانواده را حفظ و از فروپاشی نظام خانوادگی جلوگیری می‌کند عفت و حجاب زنان جامعه است.

به گزارش سپاه نیوز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علی محسن‌زاده‌ مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان در همایش مدافعان حریم خانواده در محل حسینیه ثارالله کرمان اظهار داشت: راهپیمایی مدافعان حریم خانواده، یادآور حرکت تاریخی زنان و مردان مومن دیار ایران اسلامی در مقابله با پدیده منحوس و زشت کشف حجاب رضاخانی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن‌زاده با اشاره به اینکه خداوند متعال، زن را در مقام عبودیت و بندگی خود و دست یافتن به ارزش و معنویت در تساوی با مردان قرار داده است، ادامه داد: زنان از حیث دستیابی به کمالات انسانیت، مانند مردان و در پاره‌ای از موارد جلوتر از آنان می‌توانند به این ارزش الهی دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: عروجگاه مردان موفق، دامن مادران صالحه، مطهره و پاکباخته‌ای است که با عبودیت و بندگی خدا فرزندان خود را پرورش دادند تا به کلمه «الله» اعتلا ببخشند و آن را در سطح عالم بزرگ بشمارند.

حجت الاسلام والملسمین محسن‌زاده گفت: زن یک گوهر است و خداوند برای او حرمت و قداستی فراتر از دیگران قرار داده، خداوند زنان را و در صدر آنان همسران پیامبر عظیم‌الشأن را مورد خطاب قرار می‌دهد که اگر چیزی ارزش است ابتدا باید از بزرگان یک قوم و زنان بزرگی که در جوامع بشری زندگی می‌کنند آغاز شود.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله افزود: با طرح این مسأله  می‌خواهد بفرماید زنان و دختران خواص جامعه باید به جهت اولی مدافع  ارزش‌های اسلامی و الهی باشند.

وی ابراز داشت: قرآن وجود زنان ارزشمندی چون هاجر و آسیه را به عنوان الگوی جامعه بشری به ویژه الگوی زنان مسلمان بیان می‌کند.

حجت الاسلام والملسمین محسن‌زاده اظهار داشت: اگر در عاشورا زنانی مانند زینب(س) نبودند، کربلا در کربلا می‌ماند و شعار حق‌خواهی و حقیقت‌خواهی و امر به معروف و احیای سنت اهل بیت در کربلا دفن می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز وقتی به جامعه خود و به انقلاب شکوهمند اسلامی نگاه می‌کنیم از ابتدای انقلاب تا کنون زنان، دوشادوش و بلکه پیشاپیش مردان این حرکت الهی را استمرار بخشیده و محافظت کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن‌زاده‌ حضور زنان مؤمنه در این اجتماع باشکوه را بیانگر استمرار راه ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: شما مدافعان حدود الهی هستید، با حرکت خود اراده کردید این حدود و ثغور الهی یعنی حجاب را محافظت کنید.


مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله ابراز داشت: آنچه حریم خانواده را حفظ و از فروپاشی نظام خانوادگی جلوگیری می‌کند عفت و حجاب زنان جامعه ما است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن‌زاده تصریح کرد: خداوند می‌خواهد زنان مومنه ما به آزادگی شناخته شوند، قرآن اراده کرده زن آزاده باشد و چادر برای زن به عنوان یک حجاب، سنگر است و به او و خانواده و جامعه اسلامی مصونیت می‌بخشد.

 

انتهی خبر/07

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است