شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانفرمانده سپاه ثارالله استان کرمان : رمز مقابله با استکبار ایستادگی و مقاومت است

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان : رمز مقابله با استکبار ایستادگی و مقاومت است

منتشرشده در کرمان شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 14:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ثارالله خاطر نشان کرد :وظیفه ما این است که همواره استقامت و ایستادگی در مقابله با طرح‌ها و توطئه‌های دشمنان داشته باشیم و مردم را در برابر این طرح‌ها آگاه کنیم و رمز مقابله، ایستادگی، مقاومت و به‌کار‌گیری تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی است .

 به گزارش سپاه نیوز؛ هفته دوم تیرماه در تقویم کشورمان به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است و وجه تسمیه آن هم قرارگرفتن سالروز فاجعه حمله شیمیایی سردشت در سال 66، انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال 60 و حمله ناو دریایی آمریکا به هواپیمای مسافربری کشورمان در این بازه یک هفته‌ای است.

 

سردار سرتیپ دوم پاسدار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در خصوص حقوق بشر از نوع آمریکایی و غیر آمریکایی  گفت : دو نگاه نسبت به مسئله حقوق بشر وجود دارد نگاه غربی و نگاه اسلامی. از دیدگاه فرهنگ اسلامی همه واژه‌هایی که در جهت رشد و تعالی انسان‌ها در جوامع مختلف وجود دارد مقدسند اما برداشتی که در فرهنگ غرب به ویژه آمریکا از حقوق بشر مطرح می‌کنند سوءبرداشت و چیزی خلاف شعارهایی است که بیان می‌کنند.

 

فرمانده سپاه ثارالله افزود : آمریکا و غرب در مسئله حقوق بشر به دنبال قدرت، ثروت و لذت هستند و به نوعی از این مفاهیم ارزشمند به دنبال سوءاستفاده هستند و تلاش می‌کنند تا از این راه به اهداف خود در بازده های زمانی مختلف کوتاه مدت، میان‌مدت و بلند مدت برسند و نکته اساسی در این است که محتوا و ماهیت این موضوعات توسط اقشار مختلف ما در جامعه به ویژه توسط نخبگان مورد بحث و بررسی قرار بگیرد تا بتوانند قدرت تشخیص درستی از فرهنگ، افکار و اندیشه‌های غربی و اسلامی در این موضوع داشته باشند.

 

سردار ابوحمزه ادامه داد : استراتژی و اهدافی که آمریکائی‌ها در مقابل ایران اسلامی دارند در سه موضوع و هدف کلی قابل مشاهده است.

 

وی تصریح کرد : آمریکا در برابر ایران در گام نخست و در کوتاه مدت به دنبال ایجاد آشوب و بحران در داخل کشور است در میان مدت ایجاد فشارهای اقتصادی و معیشتی در جامعه را دنبال می‌کند و در بلند مدت به‌دنبال تغییر رفتار و تغییر نظام جمهوری اسلامی است و چیزی که امروز مسئولان آمریکایی و برخی کشورهای غربی تحت عنوان حقوق بشر مطرح می‌کنند برگرفته از این سه هدف است و صرفا برای رسیدن به اهداف خود از این واژه‌ها استفاده می‌کنند.

 

سردار ابوحمزه افزود : تبیین اهداف آمریکا از حضور در منطقه برای مردم اهمیت ویژه‌ای دارد. آمریکا از یک طرف به‌دنبال تسلط بر منابع نفتی و گازی در منطقه است و از سوی دیگر هدف آمریکا برای حضور در منطقه غرب آسیا دفاع و حمایت از دولت‌های مرتجع وابسته به خود است.

 

وی گفت : هدف سوم آمریکائی‌ها به رسمیت شناخته شدن رژیم غاصب و جعلی اسرائیل است و تلاش می‌کنند تا یک رابطه تنگاتنگ بین دولت‌های منطقه با رژیم غاصب صهیونیست ایجاد کند.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت : نکته‌ای که از همه مهتر است و از اهداف بزرگ آمریکا در منطقه است این است که آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران در منطقه حضور دارد و دلیل آن هم این مسئله است آمریکا ایران را منشاء و محور حمایت و ایجاد تمام تحولات در منطقه و خودباوری در بین ملت مسلمان می‌داند و فلسفه تشکیل داعش و حمایت از گروه‌های تکفیری و تروریستی در منطقه هم مقابله با جمهوری اسلامی ایران و جریان‌های انقلابی در منطقه است تا بتوانند به اهداف شوم خود در تقابل با اسلام ناب و تفکر ناب اسلامی در دراز مدت برسند.

 

وی  ماهیت و محتوای اصلی آمریکا  را همان تعبیر "آمریکا شیطان بزرگ"  دانست و افزود : از چنین نظام و حکومتی چیزی جزء استبداد و استعمار دیگر ملت‌ها نمی‌توان انتظار داشت و آمریکا در برهه‌های مختلف نشان داده که اصلا قائل بر قوانین بین‌المللی نیست و از همه حربه‌ها برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می‌کند.

 

فرمانده سپاه ثارالله خاطر نشان کرد :وظیفه ما این است که باید همواره استقامت و ایستادگی خود را در مقابله با طرح‌ها و توطئه‌های آمریکا داشته باشیم و مردم را در برابر این طرح‌ها آگاه کنیم و رمز مقابله با آمریکا، ایستادگی، مقاومت و به‌کار‌گیری تدابیر رهبر معظم انقلاب است .

 

 انتهای خبر/09

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است