شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانفرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خبر داد : آمادگی کامل سپاه کرمان برای مقابله با کرونا

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خبر داد : آمادگی کامل سپاه کرمان برای مقابله با کرونا

منتشرشده در کرمان چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 16:45
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از آمادگی کامل نیروی انسانی و امکانات سپاه استان برای مقابله با کرونا خبر داد و گفت: ما اعتقاد داریم در روزهای سخت باید به کمک مردم بیاییم.

به گزارش سپاه نیوز؛ سرادر سرتیپ دوم پاسدارحسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در آئین افتتاح کارگاه‌های تولید ماسک بسیج در شهر کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و سیدالشهدا مقاومت جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک مثلث بوده که اضلاع آن مکتبی بودن، انقلابی بودن و مردمی بودن است.

 

وی با تاکید بر اینکه مردم خط قرمز ما هستند و انقلاب اسلامی ما با مردم تعریف می‌شود و بدون مردم انقلاب اسلامی هم نیست افزود: سپاه برای این تشکیل شده که سد بلای مردم، انقلاب، ارزش‌ها، تمامیت ارضی و ولایت شود و هر جا که مردم ما نیاز داشته باشند بدانند که ما سد بلای آنها می‌شویم.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با عنوان اینکه یک زمان جنگ است باید دفاع کرد و یک زمان بحث جبهه مقاومت، سیل و زلزله مطرح است گفت: امروزهم این ویروس منحوس کرونا است که کشور ما و دنیا را درگیر خود کرده و مقابله با آن نیاز به یک جهاد همگانی دارد.

 

وی با بیان اینکه این جهاد شاید پیچیده‌تر از جهاد در صحنه نبرد سخت باشد و ما، مردم و مسئولان باید همه با هم در این حوزه کمک بکنیم افزود: ما در سپاه هفت کار را در راستای مقابله بااین ویروس و با هماهنگی مسئولان آغاز کردیم.

 

سردار معروفی با اشاره به اینکه در گام نخست قرارگاه شفای سپاه در مرکز و در سپاه استان‌ها تشکیل شده است گفت: از طرف دیگر سپاه در قرارگاه زیستی عضویت داشته و جانشین قرارگاه زیستی سپاه بوده که در استان نیز این قرارگاه فعال است.

 

وی با بیان اینکه در حوزه کارهای عملی و با توجه به تجربه‌ای که در استان گلستان داشتیم پیشنهاد راه‌اندازی کارگاه‌ها تهیه ماسک داده شد عنوان کرد: در حال حاضر چهار باب کارگاه در شهر کرمان توسط سپاه ناحیه حضرت رسول(ص)، سپاه ناحیه حضرت امیرالمومنین(ع) و بسیج دانشجویی با 190 چرخ خیاطی کار خود را آغاز کرده است.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها با هماهنگی سازمان صمت و علوم پزشکی و نظارت تخصصی سیستم بهداشت از عصر روز گذشته کار خود را آغاز کرده‌اند ادامه داد: برنامه ما تهیه روزانه 30 هزار ماسک است که در اختیار سیستم علوم پزشکی قرار داده می‌شود و واگذاری آن به عهده آنها است.

 

وی با بیان اینکه آمادگی داریم در سراسر استان کارگاه‌های شهرستانی را تهیه ماسک را راه‌اندازی کنیم افزود: شیوع بیماری به گونه‌ای است که اگر دقت نشود به یک بار همه را درگیر خود می‌کند و باید آمادگی داشته باشیم.

 

سردار معروفی با عنوان اینکه اصل کار ما بر بازدارندگی است گفت: استان کرمان به دلیل وجود باغات کشاورزی از سیستم سمپاشی کشاورزی قوی در حوزه مردمی برخوردار است و تلاش کردیم تا خود مردم را وارد عمل عرصه مقابله کرده تا با همکاری سیستم بهداشتی، گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری و روستایی را آغاز کنند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ضدعفونی 70 روستا و معابر شهری و حتی حاشیه شهر کرمان آغاز شده است افزود: ما این امر را رزمایشی بزرگ با کمک خود مردم با نظارت سیستم بهداشت در راستای پیشگیری از کرونا ویروس می‌دانیم.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از آمادگی این مجوعه برای کمک به بسته‌بندی و توزیع مواد ضدعفونی و بهداشتی خبر داد و گفت: این کار، کار جهادی است و در حال حاضر 140 گروه جهادی فعال است و به مجاهدان حوزه سلامت در سیستم بهداشت اعلام آمادگی کردیم که ما در کنار شما هستیم و هر جا که نیاز به توزیع و بسته‌بندی داشته باشید ما در حوزه نیروی انسانی به شما کمک می‌کنیم.

 

وی حوزه بعد را بحث آگاه‌سازی مردم دانست و افزود: افراد متخصص بیشتر مردم را به درستی توجیه کنند که رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از این بیماری کار ساده‌ای است.

 

سردار معروفی آموزش عموم مردم از طریق فضای مجازی، توزیع بروشورهای تخصصی و آموزش چهره به چهره را از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه عنوان کرد و افزود: مسئله دیگری وجود تعدادی افراد سود جو در جامعه است که نسبت به احتکار اقلام مورد نیاز مردم در این روزها اقدام کرده‌اند.

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از آمادگی سپاه برای کمک به سیستم بهداشت برای کنترل ورودی و خروجی شهرها خبر داد و گفت: 45 سالن ورزشی صالحین و 13 سالن ورزشی 9 دی داریم که همه این‌ها ر ا آماده هستند تا در زمان نیاز در اختیار سیستم علوم پزشکی گذاشته شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه ما در این قضیه در کنار مردم هستیم و شعار نمی‌دهیم و اعتقاد داریم که باید سد بلای مردم قرار بگیریم افزود: البته مردم نجیب، شریف، ولایی و حاج قاسمی ما در دیار کرمان باید به این مسئله توجه داشته باشند که امروز دنیا کرمان را با حاج قاسم می‌شناسد و امروز مقیاس کرمان در حد یک کشور نیست، کرمان امروز مقیاس جهانی دارد و و مقایاس کرمان مقیاس حاج قاسم سلیمانی است.

 

وی با توصیه به اینکه مردم بهداشت فردی را رعایت کرده و در صورتی که ضرورت ندارد از خانه بیرون نیایند تا از این مسئله به فضل الهی عبور کنیم افزود: مسئولان ما به‌ویژه در علوم پزشکی در حال جهاد هستند و امیدوارم که با همت همدیگر و توفیق الهی از این بحران هم عبور کنیم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است