شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانشاهفرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه خبر داد: شناسایی ۷۸ هزار خانوار نیازمند کرمانشاهی در قالب رزمایش مواسات

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه خبر داد: شناسایی ۷۸ هزار خانوار نیازمند کرمانشاهی در قالب رزمایش مواسات

منتشرشده در کرمانشاه چهارشنبه, 27 فروردين 1399 ساعت 14:08
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:  فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه از شناسایی ۷۸ هزار خانوار نیازمند کرمانشاهی که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند، توسط سپاه استان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: در بحران‌های مختلف استان کرمانشاه پرونده درخشانی در انسان دوستی و برادری دارد و توانسته با همدلی از سختی‌ها عبور کند.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه افزود: شیوع بیماری کرونا غیر از مشکلات روانی و بهداشتی، مشکلات عدیده ای در بخش‌های مختلف از جمله اقتصادی در جهان و کشور ایجاد کرده است.

 

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس برای بسیاری از اصناف، دست فروش‌ها، کارگران و … مشکلات عمده‌ای به وجود آمد تا حدی که برخی از آنها به لحاظ معیشتی در تنگنا قرار گرفته‌اند که امروز نیازمند یاری هستند.

 

سردار ریحانی بیان داشت: همانطور که مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) فرمودند امروز نه در قالب کمک بلکه در قالب رزمایش مواسات و همدلی باید به میدان بیاییم.

 

وی از شناسایی و تهیه لیستی از افرادی که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند توسط سپاه استان خبر داد و گفت: در این خصوص حدود ۷۸ هزار خانوار را در سطح استان شناسایی کردیم و سامانه‌ای را نیز طراحی کردیم تا توزیع عادلانه صورت گیرد و موازی کاری در کمک رسانی به وجود نیاید.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه به احادیث فراوانی از ائمه اطهار در خصوص یاری رساندن به همنوعان اشاره کرد و اظهار داشت: این روزها بهترین فرصت برای جامه عمل پوشاندن به این احادیث است تا بتوانیم دست مستمندان را بگیریم.

 

سردار ریحانی تصریح کرد: در جلسه‌ای که با نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه کرمانشاه داشتیم قرار شد در همه شهرستانها با محوریت امام جمعه و دبیری فرماندهان سپاه و هیئت‌های مذهبی کمیته‌ای شکل گیرد تا این کار مختص به یک عده قلیلی نباشد و هر کس به اندازه وسعش بتواند در پویش همدلی شرکت کند.

 

وی با ابراز امیدواری از اینکه بتوانیم روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) اوج پویش همدلی را به نمایش بگذاریم، گفت: این بیماری ماندگار نیست اما لذت این کار آنجاست که در این فضا بتوانیم دست افراد متضرر را بگیریم تا زندگی آنها متزلزل نشود.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است