شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانشاهدبیر قرارگاه راهیان نور استان کرمانشاه مطرح کرد؛ اسکان بیش از ۱۹۰ هزار نفر روز زائران راهیان‌نور در استان

دبیر قرارگاه راهیان نور استان کرمانشاه مطرح کرد؛ اسکان بیش از ۱۹۰ هزار نفر روز زائران راهیان‌نور در استان

منتشرشده در کرمانشاه یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 14:53
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال تاکنون امکان اسکان بیش از ۱۹۰ هزار نفر روز زائر راهیان‌نور در استان کرمانشاه فراهم شد.

 

به گزارش سپاه نیوز؛  عزیزی سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه اظهار داشت: اردوهای راهیان نور امسال از لحاظ کمی و کیفی رشد چشمگیری داشت و در ایام اربعین 31 هزار و 500 نفر از زائران در محل‌های راهیان نور اسکان داده شدند.

 

سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی‌ اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به نقش بی‌بدیل خادمان شهدا در ایام راهیان‌ نور، گفت: خادمین شهدا هر سال همزمان با حضور کاروان‌های راهیان‌نور برای ارائه خدمت به زائران می‌پردازند.

 

عزیزی گفت: یکی از اقدامات اجرا شده در راهیان نور که مورد استقبال گسترده کاروان‌های راهیان نور قرار گرفت اجرای نمایش رزمی، فرهنگی و بصیرتی «باافلاکیان» است که در ایام راهیان نور غرب هر شب در اردوگاه توحید کرمانشاه برگزار شد.

 

وی با اشاره به اینکه اقدامات فرهنگی مناسبی در بحث فضاسازی اردوگاه‌ها و محل‌های اسکان انجام شده است، عنوان کرد: روحانیت و راویان مجرب دفاع مقدس در اردوگاه‌ها، زائرسراها و یادمان‌ها مستقر هستند که پاسخگوی زائران باشند و همچنین مسابقات مختلف فرهنگی در یادمان‌ها انجام شده است که زائران بیشتر با فرهنگ شهدا و شهادت آشنا شوند.

 

دبیر قرارگاه راهیان نور استان کرمانشاه با اشاره به اینکه باید زمینه معنوی مناسب را برای زائران فراهم کنیم، عنوان کرد: زیارت با معرفت زائران و جلوگیری از فراموشی حماسه بزرگ دفاع مقدس از مهمترین کارهای انجام شده در راستای دفاع مقدس است که امیدواریم به درستی این اقدامات انجام شود و سفرهای تحول آفرین راهیان‌نور بیش از گذشته اثربخش باشد.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای مهرماه تاکنون 14 هزار و 21 دانش‌آموز کرمانشاهی به اردوهای راهیان‌نور غرب کشور اعزام شدند بیان کرد: تعداد 1000 نفر از دانشجویان نوبت اولی استان از مهرماه تاکنون به مناطق عملیاتی اعزام شدند و از مناطق عملیاتی بازدید کردند.

 

سرپرست سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه بیان کرد: اعزام کاروان‌های دانش‌آموزی به سمت مناطق عملیاتی جنوب از اوایل دی ماه آغاز و تا اسفندماه ادامه دارد.

 

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود بیش از 4000 نفر از دانش‌آموزان به این مناطق عملیاتی اعزام شوند عنوان کرد: از 15 اسفندماه اعزام دانشجویان سراسر استان و تا پایان فروردین نیز بسیجیان قشر محلات به مناطق عملیاتی جنوبی اعزام می‌شوند.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است