شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانشاهمسئول سازمان بسیج سازندگی کرمانشاه خبر داد: حضور بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز کرمانشاهی در اردوهای طرح هجرت امسال

مسئول سازمان بسیج سازندگی کرمانشاه خبر داد: حضور بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز کرمانشاهی در اردوهای طرح هجرت امسال

منتشرشده در کرمانشاه سه شنبه, 11 تیر 1398 ساعت 10:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه گفت: بیش از ۱۲۰۰ دانش آموز در اردوهای طرح هجرت امسال در این استان حضور دارند.

به گزارش سپاه نیوز؛ قبادی بصیر مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه در آیین افتتاحیه طرح هجرت ۳ دانش آموزی که در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، هدف از این طرح را غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اعلام کرد و اظهار داشت: همچنین در این طرح دانش آموزان با فرهنگ کار و حرف هایی که می تواند در آینده برای آنها شغل آفرینی کند آشنا خواهد شد.

 

وی افزود: در این طرح دانش آموزان در حوزه تعمیر و بهسازی مدارسی که خودشان تحصیل می کنند فعالیت دارند و در طول سال تحصیلی ارزش نگهداری آن را بیشتر درک می کنند.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان داشت: در اردوهای طرح هجرت علاوه بر بهسازی و زیباسازی مدارس و تعمیرات جزئی که توسط دانش آموزان و استادکاران انجام خواهد شد برنامه های فرهنگی متعددی از جمله کلاس های آموزشی، فرهنگی، نماز جماعت، اردوهای فرهنگی و … نیز تدارک دیده شده است.

 

وی عنوان کرد: در طول ۵ سال گذشته بالغ بر ۲۰۸۶ مدرسه را دانش آموزان در قالب طرح هجرت ۳ بهسازی و تعمیرات آن را انجام داده اند.

 

قبادی بصیر ادامه داد: به این منظور جمعیتی بالغ بر ۱۳۸ هزار نفر روز از دانش آموزان این فعالیت را رقم زدند و با احتساب اینکه هر دانش آموز ۱۰ روز فعالیت داشته حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر از دانش‌آموزان در پنج سال گذشته در این طرح مشارکت داشته اند.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ برای طرح هجرت ۳ حدود ۱۲۸۰ نفر از دانش آموزان را به کار گیری خواهیم کرد که ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر روز را شامل خواهد شد.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است