شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانشاهفرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه مطرح کرد: تشریح برنامه های هفته بسیج در کرمانشاه

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه مطرح کرد: تشریح برنامه های هفته بسیج در کرمانشاه

منتشرشده در کرمانشاه شنبه, 02 آذر 1398 ساعت 08:39
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه برنامه های هفته بسیج را تشریح کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار  بهمن ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: بدون شک بسیج به عنوان یک مدل حرکت مردمی از بی نظیرترین تشکل های مردمی در سطح جهان است.

 

وی افزود: هیچ کدام از حرکت های اجتماعی در سطح انقلاب های جهانی به لحاظ شکل و شاکله قابل مقایسه با بسیج نیست و بدون تعارف بسیج را باید یکی از الطاف و معجرات الهی دانست.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیج الگویی برای جنبش های مردمی دنیا شده است، تصریح کرد: بسیج به فرمان امام راحل برای بیمه کردن انقلاب اسلامی شکل گرفت.

 

سردار ریحانی ادامه داد: امام (ره) با ایجاد بسیج به دنیال تشکیل ارتش مردمی برای دفاع از انقلاب و بیمه کردن تفکرات آن بود و امروز بسیج در طراز جهانی مطرح است.

 

وی اشاره ای به اهداف تشکیل بسیج کرد و حراست از اصل انقلاب، هویت و دستاوردهای آن، تربیت افراد طراز انقلاب، مردمی کردن امنیت، پس زدن تفکرات فاسد، بازدارندگی در مقابل تهدیدات نرم و سخت، تحقق بخشی به روحیه و مدیریت جهادی، جامعیت بخشی به مولفه های انسجام ملی و ... را از این اهداف عنوان کرد.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه به برنامه های هفته بسیج اشاره کرد و بیان داشت: شعار محوری هفته بسیج امسال « بسیج، چهل سال خدمت، ایثار و شهادت» است و از 30 آبان آغاز و تا 6 آذر ماه ادامه دارد.

 

سردار ریحانی افزود: چهلمین سال تشکیل بسیج مصادف با صدور بیانیه گام دوم انقلاب است که یک سند راهبردی برای تکمیل موفقیت های بسیج محسوب می شود.

 

وی تجدید پیمان با آرمان های امام(ره) و انقلاب، حضور در بیت امام جمعه کرمانشاه، گلباران مزار شهدا، برگزاری یادواره های شهدا، حضور بسیجیان در میعادگاه های نماز جمعه، تشکیل حلقه های صالحین، تشکیل میز خدمت در حاشیه نماز جمعه، برگزاری یادواره های آبروی محله و برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی را از جمله برنامه های این هفته عنوان کرد.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: افتتاح پروژه های محرومیت زدایی، برگزاری نشست های روشنگری و بصیرت افزایی، افتتاح پروژه های عمرانی، همایش سراسری ایلات و عشایر، به صدا در آمدن زنگ بسیج، برپایی کرسی های آزاد اندیشی و افتتاح نمایشگاه مخترعین و مبتکرین بسیجی در خانه نخبگان نیز از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

 

سردار ریحانی از برگزاری تجمع بزرگ بسیجیان با عنوان « شکوه مقاومت» همزمان با پنجم آذر و تشکیل بسیج مستضعفین خبر داد و گفت: همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی نیز از دیگر برنامه های مهم این هفته است.

 

وی با اشاره به اقدامات بسیج در حوزه اجتماعی طی سالهای 90 تا 98 بیان داشت: در این مدت 19 هزار و 266 پروژه عمرانی در زمینه احداث، مرمت و تعمیر و 10 هزار و 64 پروژه غیرعمرانی(توزیع پوشاک، جهیزیه و سبد معیشتی) توسط بسیج انجام شده است.

 

سردار ریحانی ادامه داد: در حوزه اشتغال و توانمندسازی به 15 هزار و 341 نفر آموزش ارائه شده و به 5 هزار و 306 تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.

 

وی در خصوص اردوهای جهادی نیز گفت: 330 گروه جهادی ساماندهی و شناسنامه دار شدند و در شرایط خاص به مناطق مختلف اعزام می شوند و تا کنون 4 هزار و 403 اردو با 103 هزار و 188 نفر روز اردوی جهادی برگزار شده است.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه ادامه داد: در طرح هجرت 3، 51 هزار دانش آموز به کارگیری شده اند و بالغ بر 7 هزار و 37 مدرسه در این مدت مرمت شده است و 2هزار و 90 اردوی جهادی سلامت با ویزیت رایگان 192 هزار و 569 نفر و برپایی 29 بیمارستان صحرایی در این مدت برپا شده است.

 

وی ادامه داد: در اربعین امسال هم با توجه به بازگشایی مرز خسروی حداقل 10 هزار نفر در سطح منطقه توسط سپاه و بسیج اسکان و تغذیه شدند و در زمینه فرهنگی هم در مسیر کرمانشاه تا خسروی اقدامات فرهنگی و نصب تابلو ها انجام شد.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه تصریح کرد: 40 دستگاه اتوبوس برای بازگشت زوار در مرز مستقر بود و زوار تا همدان رایگان منتقل شدند.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است