شما اینجا هستید: خانهاستانهاکرمانشاه مسئول بسیج سازندگی سپاه استان کرمانشاه مطرح کرد : برگزاری بیش از۲ هزار و ۶۰۰ اردوی جهادی طی امسال در استان

 مسئول بسیج سازندگی سپاه استان کرمانشاه مطرح کرد : برگزاری بیش از۲ هزار و ۶۰۰ اردوی جهادی طی امسال در استان

منتشرشده در کرمانشاه شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 15:22
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه از برگزاری بیش از ۲۶۰۰ اردوی جهادی طی امسال در این استان خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ قبادی بصیر مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) در گام دوم انقلاب بیانات مهمی به ویژه برای جوانان و قشر بسیج داشتند که بسیج از اهم اقشاری است که در این مسیر گام بر میدارد و جهادگرانی که در عرصه اقتصاد مقاومتی هستند عملا به این حوزه ورود پیدا کردند و کارها را پیش می برند.

 

وی افزود: جهادگران همواره در معنویت و اخلاق، برقراری عدالت، استقلال، سبک زندگی، عزت ملی، علم و پژوهش همواره مصداق عینی هستند.

 

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه بیان داشت: شوراهای جهادی در سطح شهرستان های استان تشکیل شده و ۲ سالی است مجمع جهادی استان انتخاباتش با حضور اعضای آن برگزارشده است.

 

وی ادامه داد : در حوزه جهادی بعد از طرح اعتلای خدمات رسانی اقدامات موثری در استان صورت گرفته است به گونه ای که تعداد گروه های جهادی قبل تر کمتر از ۲۰۰ گروه بود اما امروز ۳۷۸ گروه جهادی سطح بندی شده، شناسنامه دار و دارای موقعیت جغرافیایی مشخص در استان داریم.

 

قبادی بصیر با اشاره به تشکیل ۸۲۷ گروه جهادی محله محور در سطح پایگاه های مقاومت عنوان کرد: این گروه ها برکات زیادی داشته اند.

 

وی افزود: در طول ۱۰ سال گذشته اگر آمار اقدامات گروه های جهادی را در نظر بگیریم ۱۰۲ هزار و ۸۸۱ نفر روز اردو در قالب ۴ هزار و ۴۰۳ اردو برگزار شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه طی امسال ۲ هزار و ۶۵۶ اردو انجام شده است، بیان داشت: گروه های جهادی استان کرمانشاه در بحث سیل در استان کرمانشاه و نیز استان لرستان حضور فعال و موثری داشتند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه سیل ۱۹۲ جهادگر کرمانشاهی به صورت متوالی در استان لرستان فعالیت کردند، تصریح کرد: همچنین ۹۰۹ جهادگر نیز در مناطق سیل زده استان کرمانشاه به خدمت رسانی مشغول بودند.

 

قبادی بصیر ادامه داد: ۱۶ هزار و ۲۰۰ نفر در فعالیت های امدادی از گروه های جهادی محله محور فعالیت داشتند که یکی دیگر از دلایل عملکرد بالای گروه های جهادی در استان است.

 

وی با اشاره به اینکه ۴۸۹ مدرسه در طرح هجرت بازسازی و بهسازی شدند، عنوان کرد: در زمینه طرح هجرت نیز ۳۳ هزا نفر روز اردو برگزار شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با تصریح اینکه در ۱۰ سال گذشته بیش از ۱۷ هزار و ۳۳۵ نفر آموزش داشتیم، گفت: به ۵ هزار و ۳۳۶ نفر وام اشتغالزایی پرداخت شده است.

 

وی ادامه داد: در حوزه پرداخت وام های اقتصاد مقاومتی رویکردهای جدیدی را در پیش گرفته ایم و مذاکراتی را نیز با سایر دستگاه های استان داشتیم و اقدامات خوبی در این زمینه شکل گرفته است.

 

 قبادی بصیر افزود: طرحی را در حمایت از یک و یا ۲ محصول در سطح استان داریم تا با استفاده از اعتباراتی که دستگاه های مختلف برای اشتغالزایی دارند در سال آینده مورد حمایت قرار گیرند.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است