شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبی مسئول بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی: ۷۰۸ پروژه محرومیت زدایی در خراسان جنوبی عملیاتی شد

 مسئول بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی: ۷۰۸ پروژه محرومیت زدایی در خراسان جنوبی عملیاتی شد

منتشرشده در خراسان جنوبی چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 ساعت 14:06
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی با اشاره به اجرای ۹۲۰ پروژه محرومیت زدایی در استان گفت: تا کنون ۷۰۸ پروژه به اتمام رسیده است.

به گزارش سپاه نیوز؛ هنری مسئول بسیج سازندگی استان خراسان‌جنوبی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی در چند محور اصلی از ابتدای شکل‌گیری فعالیت داشته است که اولین آن ساماندهی حرکت‌های جهادی بود.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر گسترش کمی و کیفی فعالیت‌های گروه‌های جهادی بیان‌کرد: سال گذشته توانستیم ۱۰۰ گروه جهادی را در خراسان‌جنوبی افزایش دهیم.

 

هنری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵۲ گروه جهادی ثبت شده در استان فعالیت دارند، افزود: از ابتدای امسال تمامی فعالیت‌های گروه‌های جهادی در سامانه ملی اطلس جهادی ثبت می‌شود که زمینه‌ساز هم‌افزایی بیشتر گروه‌ها شده است.

 

وی گفت: علاوه بر گروه‌های جهادی ثبت شده در هر پایگاه بسیج یک گروه جهادی محله‌محور تشکیل دادیم که خدمات فردی را در محلات مد نظر انجام می‌دهند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۹۲۳ گروه جهادی محله‌محور در خراسان‌جنوبی شناسایی شده است، بیان‌کرد: فعالیت این گروه‌ها در پایگاه‌های بسیج و برخی دیگر ادارات و نهادها گسترش می‌یابد.

 

هنری اظهار کرد: همچنین تاکنون ۴۲۰ نفر از جهادگران با همکاری و هماهنگی هلال احمر از آموزش‌های امداد و نجات بهره‌مند شدند که با توجه به حضور جهادگران در حوادث طبیعی مختلف در سطح کشور این آموزش‌ها بسیار ارزشمند است.

 

وی بیان‌کرد: در سیل سال گذشته از خراسان‌جنوبی ۴۰ گروه جهادی شامل ۵۱۵ نفر از جهادگران به مردم آسیب‌دیده از سیل خدمت‌رسانی کردند.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: به طور کلی در سال گذشته ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر از جهادگران در برنامه‌های مختلف شامل هزار و ۱۴۰ اردوی جهادی شرکت داشتند که ۶ هزار و ۵۰۰ نفر آنان از برادران و مابقی از خواهران بودند.

 

وی با اشاره به اجرای ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدایی در کل کشور از اواخر سال ۹۷ بیان‌کرد: در این بخش در خراسان‌جنوبی ۹۲۰ پروژه آغاز شد که ۷۰۸ پروژه به اتمام رسیده است.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به توزیع جوجه مرغ بومی اصلاح نژاد شده در راستای خودکفایی روستاییان در موضوع گوشت مرغ، گفت: در این راستا ۱۷۵ هزار قطعه جوجه توزیع و ۴۵ هزار خانوار روستایی نیز بهره مند شدند.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است