شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیفرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی: گام دوم رزمایش کمک مؤمنانه در استان خراسان جنوبی اجرایی می‌شود/ توزیع 136  هزار و 214 بسته در 3 مرحله رزمایش قبلی

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی: گام دوم رزمایش کمک مؤمنانه در استان خراسان جنوبی اجرایی می‌شود/ توزیع 136  هزار و 214 بسته در 3 مرحله رزمایش قبلی

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 28 تیر 1399 ساعت 11:47
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی از اجرای گام دوم رزمایش کمک مومنانه در استان خبر داد و گفت: مرحله نخست این رزمایش روز جمعه ۱۰ مردادماه و مرحله دوم در دهه اول محرم و مرحله سوم در دهه آخر صفر برگزار می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی در جلسه ستاد استانی گام دوم رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: گام دوم رزمایش کمک مومنانه با رویکرد احسان و تعامل انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه 136 هزار و 214 بسته در 3 مرحله رزمایش قبلی در استان توزیع شده است افزود: مرحله نخست گام دوم رزمایش از روز جمعه ده مردادماه آغاز، مرحله دوم در دهه اول محرم و مرحله سوم در دهه آخر صفر برگزار می شود.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی با بیان اینکه جلسه هماهنگی در تهران برگزار و دستگاه‌ها در آنجا شرکت داشتند گفت: قرارگاه رزمایش کمک مومنانه در کشور فعال است.

 

سردار قاسمی تصریح کرد: در رزمایش قبلی هم در بحث شناسایی و هم در توزیع پراکنده کاری داشتیم که امید است در گام دوم بهتر و شایسته‌تر کار کنیم.

 

وی با بیان اینکه در گام دوم مانند گام نخست مسجد و امام جماعت مسجد محوریت است و باید به مسجد اهمیت داده شود عنوان کرد: در مرحله قبل برخی دستگاه‌ها ظرفیت خوبی داشتند اما وارد عمل نشدند که درخواست می‌شود در گام دوم همه دستگاه‌ها پای کار بیایند.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه احیای فرهنگ‌ نذر و خیرات باید مدنظر باشد گفت: نذورات و خیرات مردمی در هئیت‌های مذهبی در ماه محرم مدیریت شود تا از اسراف جلوگیری شود و کمک‌ها به صورت سبد کالا و کارت هدیه به دست نیازمندان برسد.

 

وی با اشاره به اینکه در گام دوم با توجه به تورم ایجاد شده ارزش ریالی بسته‌ها باید حداقل 300 هزار تومان پیش‌بینی شود اظهار داشت: خراسان جنوبی در بحث کمک مومنانه بسیار خوب عمل کرده است.

 

سردار قاسمی به حضور چهار کمیته در رزمایش قبلی اشاره کرد و یادآور شد: بهتر است کارگروه‌هایی مانند دانش آموزی، وام، اشتغال و جهیزیه نیز تشکیل شود.

 

 

انتهای پیام/

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است