شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیرئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی: احصاء  ظرفیت‌ها و مشکلات روستایی از رسالت‌های بسیج سازندگی است

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی: احصاء  ظرفیت‌ها و مشکلات روستایی از رسالت‌های بسیج سازندگی است

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 25 بهمن 1399 ساعت 09:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: احصاء قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و مشکلات مناطق مختلف روستایی از جمله رسالت‌های بسیج سازندگی است.

به گزارش سپاه نیوز؛ مهدی هنری رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حاشیه افتتاح چاه آب کشاورزی و پروژه برق رسانی چاه روستای کوشه سفلی در جمع خبرنگاران بیان کرد: احصاء قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و مشکلات مناطق مختلف روستایی از جمله رسالت‌های بسیج سازندگی است.

 

وی با اشاره به مشکلات روستای کوشه سفلی بیان کرد: با توجه به خشکسالی سه دهه چاه و قنات روستا، آب کشاورزی یکی از مشکلات احصاء شده در روستا است.

 

هنری ادامه داد: با توجه به اخذ مجوز حفر چاه از سوی اهالی و هماهنگی‌های بسیج سازندگی سپاه، ۱۱۵ میلیون تومان در راستای انتقال برق به چاه آب کشاورزی و حفر و تجهیز چاه تامین اعتبار شد.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: تاکنون در مجموع ۴۲۶ میلیون تومان در راستای حفر و تجهیز هزینه شده و پروژه به مرحله استحصال و تامین آب کشاورزی رسیده است.

 

وی ادامه داد: با اجرای پروژه حفر چاه، آب در روستای کوشه سفلی به مرحله استحصال رسیده و مشکل آب کشاورزی بعد از گذشت ۳۰ سال رفع می شود.

 

هنری بیان کرد: تفاهم نامه‌ای با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه برای اجرای ۱۲۸ پروژه به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان منعقد کرده‌ایم که ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز از طریق قرارگاه تامین می‌شود.

 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: تاکنون ۴۰ درصد از این پروژه‌ها به اتمام رسیده و مابقی تا اوایل سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است