شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی مطرح کرد: توزیع ۴۸ هزار بسته معیشتی در مرحله دوم از گام اول کمک های مومنانه در دهه کرامت

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی مطرح کرد: توزیع ۴۸ هزار بسته معیشتی در مرحله دوم از گام اول کمک های مومنانه در دهه کرامت

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 05 تیر 1400 ساعت 15:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از توزیع بیش از ۴۸ هزار بسته معیشتی در دومین مرحله از گام اول کمک‌های مومنانه در دهه کرامت خبر داد و گفت: همچنین در این مرحله، تعداد ۳۱ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان آزاد شده اند.

به گزارش سپاه نیوز؛ مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی ضمن تبریک دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مقام عظمای ولایت مبنی بر برگزاری نهضت کمک مومنانه، در ماه شعبان سال گذشته در استان این نهضت بزرگ آغاز به کار کرد و در بازه‌های زمانی مختلف تاکنون چندین مرحله از این رزمایش بزرگ در سطح استان برگزار شده است.

 

وی افزود: در ادامه مراحل قبلی نهضت کمک مومنانه که حماسه و موج امید را در جامعه ایجاد کرد و موجب همدلی بین نهادها، دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی، اقشار بسیج و آحاد مردم گردید، اجرای مرحله دوم از گام اول سال ۱۴۰۰ نهضت کمک مومنانه در دهه کرامت و با استفاده از ظرفیت تمامی نهاد‌های خدمت رسان، دستگاه‌های اجرایی، گرو‌های جهادی و اقشار مختلف بسیج و آحاد همیشه در صحنه مردمی در جهت هم افزایی و ارائه خدمات هرچه بهتر در زمینه اشتغال کار خود را آغاز کرد.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در زمینه تهیه و توزیع سبد معیشتی بیش از ۴۸ هزار سبد معیشتی، ۵۰۰ دست کفش و لباس، هزار و ۳۰۰ عدد لوازم زندگی، ۴ هزار و ۲۵۰ کارت هدیه و کمک نقدی، بیش از ۵۵۰ هزار پرس غذای گرم، ۴۱۲ هزار قرص نان و ۵ هزار کیلوگرم گوشت قربانی توزیع شده است که جمعاً ارزش این خدمات ارائه شده به بیش از ۳۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

 

هنری عنوان کرد: در عرصه بهداشت و درمان نیز مبلغ ۲۶۸ میلیون تومان در تهیه بیش از ۳۰ هزار بسته بهداشتی و برای ۴۳۸ نفر دارو و تجهیزات پزشکی هزینه شده است.

 

وی اظهار کرد: در راستای ازدواج آسان ۲۱۶ سری جهیزیه به ارزش ۳ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان توزیع شده است.

 

هنری به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد در راستای رزمایش نهضت کمک مومنانه اشاره کرد و گفت: در مرحله دوم از گام اول در دهه کرامت تعداد ۳۱ زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان آزاد شده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: در کمیته آموزش و پرورش نیز در زمینه توزیع لوازم التحریر بیش از ۷۰۰ بسته به ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون تومان می‌باشد.

 

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در مورد پرداخت وام قرض الحسنه به متقاضیان عنوان کرد: در این مرحله بیش از ۶۰۰ فقره وام به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان جهت رفع مایحتاج زندگی، افراد و مشاغل آسیب دیده از کرونا و تسهیلاتی در زمینه‌های اشتغال، مسکن و ... اعطا شده است

 

وی با بیان اینکه، جمع ارزش کل تسهیلات و وام قرض الحسنه در این مرحله ۲۴ میلیارد تومان می‌باشد، افزود: علاوه بر تسهیلات، ارزش ریالی تمامی خدمات انجام شده در مرحله دوم از گام اول نهضت کمک مومنانه (دهه کرامت) را بیش از ۶۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان می باشد.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است