شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیفرمانده سپاه خراسان جنوبی:  با استفاده از علوم مختلف می توانیم در هر عرصه ای خودکفا شویم

فرمانده سپاه خراسان جنوبی:  با استفاده از علوم مختلف می توانیم در هر عرصه ای خودکفا شویم

منتشرشده در خراسان جنوبی دوشنبه, 15 شهریور 1400 ساعت 16:49
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی با بیان اینکه با استفاده از علوم مختلف می توانیم درهر عرصه ای خودکفا شویم گفت: از بسیج، علمی و پژوهشی می‌توان در راستای شکوفایی استعدادهای نخبگان استفاده کرد.

به گزارش سپاه نیوز؛  سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی در مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی اظهار داشت: نور، ایمان، جهاد و شهادت از عناصر مهمی بود که امام خمینی(ره) به ما آموختند و مسیر شهدا تکلیفی است که شهدا بر دوش همه ما گذاشته اند و آیندگان باید آن را به سرانجام برسانند.

 

وی با تاکید براینکه اساس اسلام بر علم استوار است، افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) در همه صحنه‌ها برای تقویت علم تاکید فراوانی داشتند و ما شهدای زیادی را برای ترویج علم از دست داده ایم و ائمه ما نیز شهدای عقیده و جهاد هستند.

 

فرمانده سپاه خراسان جنوبی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در عرصه علم و فناوری افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب بر علم و اینکه خیلی از منویات ایشان بر زمین مانده است و بعضی از قوانین و مقررات ما در کشور از زمان طاغوت است.

 

وی بیان داشت: استعدادهای نخبگان کشور باید با تلاش و حوصله دنبال شود و  بسیج، علمی، پژوهشی و فناوری استان مجموعه ای است که بتوان از آن در راستای شکوفایی استعدادهای نخبگان استان استفاده شود.

 

سردار قاسمی ادامه داد: نشر علم وظیفه ما است که بتوانیم براساس آن به جامعه خود خدمت کنیم که جامعه بسیجی و انقلاب ما این اقدام را انجام داده است.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید علم را به خدمت در عرصه‌ها به خصوص اقتصاد بیاوریم، گفت: می توانیم در همه عرصه ها با استفاده از علوم مختلف و خدمت گرفتن آن خودکفا شویم.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه که سپاه در حوزه پژوهش با رویکرد رسیدن به مرجعیت علمی برای حل مشکلات امروز و آینده جامعه ورود کرده است گفت: باید استعدادهای فراوان موجود در کشور به خوبی شناسایی شود تا نخبگان در همه میدان‌های تولید و غیره با برنامه ریزی مناسب حضور داشته باشند.

 

وی با اشاره به استعداد‌های بسیاری که در کشور وجود دارد، افزود: بسیج علمی، پژوهشی سپاه هم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا زمینه شکوفایی این استعداد‌ها فراهم شود و ابتکارات و خلاقیت‌ها به مرحله تولید برسند. 

 

فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی با اشاره به اینکه اساس اسلام بر علم است و در این راه شهدای بسیاری هم تقدیم کرده ایم، گفت: باید تلاش کنیم تا در همه حوزه‌ها خودکفا شویم.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است