شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیبا حضور فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی ؛ ۸ پروژه عمرانی سپاه افتتاح شد

با حضور فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی ؛ ۸ پروژه عمرانی سپاه افتتاح شد

منتشرشده در خراسان جنوبی چهارشنبه, 07 مهر 1400 ساعت 09:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در روستاها با ضریب محرومیت بالا انتخاب شدند تا روستاهایی را به عنوان الگوی توسعه روستایی معرفی کنیم.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه استان خراسان جنوبی اظهار داشت: جنگ به دنبال غارت و در به دری مردم بود و عملکرد رزمنده‌ها ، پیروزی اسلام  را رقم زد و عبارت دفاع مقدس در جهان تثبیت شد.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی با اشاره اینکه جایی که کار برای رضای خدا باشد به پیروزی ختم می‌شود افزود: شما تاریخ را نگاه کنید قیام‌های الهی را بنگرید آن جایی که کار  برای رضای خدا بوده در  تاریخ ماندگار شده است.

 

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس هم دلیل اصلی پیروزی ما این بود که رزمندگان ما برای رضای خدا حضور یافتند، گفت: در این دوران هیچکس برای پست، درجه و مقام  به جبهه نرفت و همه برای دفاع از ناموس به جبهه‌ها رفتند.

 

سردار قاسمی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس ما به الگوی نابی در جامعه و دنیا تبدیل شده است و ارزش‌هایی را در جامعه ارائه کرده است که در خیلی از دانشگاه‌ها و ارتش‌های دنیا به عنوان الگو ارائه می‌شود گفت: دفاع مقدس ما بعد از عاشورا نادرترین بوده است، همان طور که در عاشورا یک لشکر مخلص و محدود با 72 تن و آن سو یک لشکر دشمن ایستاده بودند، در جنگ تحمیلی هم یک طرف رزمندگان ما و آن سو بیش از 40 کشور که سلاح‌های میکروبی را بر علیه ما آزمایش کردند مواجه بودیم.

 

فرمانده سپاه خراسان جنوبی ادامه داد : رفتارهای انسانی در دفاع مقدس مهم بود و در حال حاضر هم قرادگاه پیشرفت  و آبادانی کار اقتصادی، عمرانی و کلانی انجام نداده است اما رفتار الگو را معرفی کرد همانطور که در دفاع مقدس هم رفتار انسانی ماندگار شد و  ملاک سنجش قرار گرفت.

 

سردار قاسمی افزود: دفاع مقدس کارخانه انسان سازی بود که انسان‌های زیاد و بزرگی را تربیت کرد انسان‌های معمولی به جبهه رفتند اما چون استعداد داشتند در دفاع مقدس شکوفا شدند آنها متکی به خدا بودند و در شرایط محدود بدون امکانات فکر کرده و ایده‌های خوبی خلق کردند و امروز ما قدر آن ارزش‌هایی که از دفاع مقدس برجای مانده است را می‌دانیم.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی گفت:  جنگ تحمیلی جنگ اراده بود و آنها خواستند اراده ما را بشکنند و ما را مایوس و ناامید کنند ولی در دفاع مقدس اراده رزمندگان ما اراده ای آهنین بود آن قدر که در برابر اراتش تا دندان مسلح دشمن  پیروز شدند.

 

سردار قاسمی افزود: از اهداف اصلی دشمن در جنگ تحمیلی نابودی ارتش ایران و ارتش عراق بود آمریکا تصمیم گرفت برای پیاده سازی این نقشه خود صدام را انتخاب کند چرا که او انسانی متکبر مغرور بود و گفته بود  ظرف 3 روز ایران را می‌گیرد.

 

وی بیان کرد: همه مسئولان مدیون ایثارگری‌های رزمندگان و خانواده‌های شهدا  هستیم آنها دِینی بر کسی ندارند چرا که تکلیف خود را انجام دادند و ما باید راه امام را ادامه دهیم چرا که دفاع مقدس 80 سال ایران ما را عقب انداخت و  خسارات سنگینی به وجودآورد و بعد از دفاع مقدس بازسازی کشور و نقاط جنگی بود خسارت‌ها و ویرانی‌ها باید آباد می‌شد که قرارگاه خاتم الانبیا کار بازسازی را باید انجام می‌داد و برای روستاها و نقاط این سمت کشور مقرر شد بسیج سازندگی دنبال کند.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی ادامه داد: رهبری در سبک توسعه دنبال این بودند که شکل توسعه که تنها عمرانی است منجر به ماندن مردم در روستا منجر به خلاقیت اشتغال نمی‌شود، تدبیر رهبری این بود که قرارگاه پیشرفت در دهستان‌ها که ضریب محرومیت بالایی دارند  تشکیل شود تا روستاهایی را با عنوان  الگوی توسعه روستایی را معرفی کنیم  و در این جهت قرارگاه پیشرفت تشکیل شد.

 

وی تصریح کرد: الگوی امام محوری، الگویی که کار خدماتی با مشارکت مردم باشد در دستور کار قرار گرفت و از زمستان سال 95 که قرارگاه ابلاغ شد و از بهار 96 که کار آغاز شد پشتیبانی‌ها که از ناحیه بانک مرکزی ، سازمان برنامه و  بودجه که قرار بود پشتیانی کنند روی زمین مانده است اما با انگیزه حرکت جهاد گونه مشارکت مخلصانه از سوی مردم دنبال می‌شود و پیشرفت‌ها ادامه دارد  و یکسالی است تصمیم گرفته شد بخش‌های محرمیت زدایی سپاه را متمرکز کنند  که امید است با هم افزایی، هماهنگی و تقویب ساختار محرومیت زدایی سپاه و بسیج کار قرارگاه رونق گیرد.

 

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است