شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیاخبار برگزیدهسردار شیخیان: توان مقابله با اهداف تا ارتفاع 100 هزار پا را داریم

سردار شیخیان: توان مقابله با اهداف تا ارتفاع 100 هزار پا را داریم

منتشرشده در اخبار برگزیده چهارشنبه, 21 مهر 1400 ساعت 14:01
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:جانشین معاونت عملیات نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه امروز سامانه‌های موشکی و جنگالی در سراسر کشور توسعه پیدا کرده است، گفت: این سامانه‌ها می‌توانند با تمام اهداف در ارتفاع‌های مختلف تا 100 هزار پا یعنی بالاترین سطحی که هر پرنده باسرنشین و بدون سرنشین پرواز کند، مقابله کنند.


به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار داوود شیخیان جانشین معاونت عملیات نیروی هوافضای سپاه در حاشیه رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت 1400 در تشریح اقدامات حوزه دفاع هوایی، اظهار داشت: رادارها بعنوان اولین حلقه کشف در حوزه پدافند هوایی از مهمترین ابزارهای دفاع هوایی هستند و قطعا از جمله موارد تحریمی درباره جمهوری اسلامی ایران همین سامانه‌ها هستند و با توجه به تهدیدات روزافزون و همچنین سناریوهای مختلف دشمن، استفاده از ابزارهای مختلف مانند هواپیماهای پنهانکار، هواپیماهای بدون سرنشین پرسه‌زن، موشک‌های کروز و مهمات دورایستا از جمله تهدیدات مهمی است که با آنها مواجه هستیم.

سردار شیخیان ادامه داد:با استفاده از رادارهای با فناوری بالا، با استفاده از توان داخلی و دانش دانشمندان جوان توانستیم به فناوری ساخت رادار دست پیدا کنیم. دستیابی به فناوری‌هایی مانند فناوری آرایه‌فازی و هوش مصنوعی باعث توسعه رادارهایی با فناوری بسیار بالا در کلاس‌های مختلف در کشور شده است. این باعث به وجود آمدن یک قدرت بسیار بازدارنده و قوی در حوزه کشف شده به طوریکه هر هدفی در هر کلاسی که در حال حاضر در دنیا بعنوان یک هدف نظامی مطرح است توسط این رادارها قابل کشف و ردگیری است.

جانشین معاونت عملیات نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: به واسطه شبکه بودن این رادارها، در لحظه اطلاعات آن قابل انتقال به مراکز فرماندهی و کنترل است که با تشخیص اهداف دوست از دشمن، اهداف شناسایی می‌شوند و تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی درباره نوع برخورد با آنها و اقدامات تاکتیکی صورت می‌گیرد که این اقدام تاکتیکی می‌تواند شامل پرواز هواپیماهای اسکرمبل باسرنشین و بدون سرنشین، استفاده از سامانه‌های جنگالی و استفاده از سامانه‌های موشکی بعنوان آخرین قدم برای انهدام اهداف باشد.

وی تاکید کرد: استفاده از فناوری‌هایی مانند مقابله با اقدامات سایبری و همچنین الکترومغناطیس باعث مصون‌سازی این سامانه‌ها در برابر این تهدیدات بعنوان آخرین تهدیدات روز دنیا در حوزه پدافند هوایی شده است و این قابلیت در سامانه‌های پدافندی سپاه و ارتش وجود دارد.

سردار شیخیان در پایان با تاکید بر اینکه سامانه‌های موشکی و جنگالی هم امروز به صورت بومی در سراسر کشور توسعه پیدا کرده است، گفت: این سامانه‌ها می‌توانند با تمام اهداف در ارتفاع‌های مختلف تا 100 هزار پا یعنی بالاترین سطحی که هر پرنده باسرنشین و بدون سرنشین پرواز کند، مقابله کنند.
    

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است