شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی خبر داد: اجرای طرح پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، سال آینده در استان

مسئول بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی خبر داد: اجرای طرح پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، سال آینده در استان

منتشرشده در خراسان جنوبی چهارشنبه, 18 اسفند 1395 ساعت 12:17
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:فخر گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرای طرحی را با محوریت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر با موضوع دیابت و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان از سال آینده شروع خواهیم کرد.

 


به گزارش سپاه نیوز:محمد رضا فخر، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه بیشترین نیاز در استان پیشگیری و آموزش پایه در مناطق مختلف است، گفت: با توان و گستره‌ای که در اقشار مختلف بسیج وجود دارد، با همکاری اقشار مختلف می‌توان متولی امر پیشگیری و آموزش پایه در مناطق بهداشتی شد که در این باره طرحی را به کارگروه سلامت شورای مجمع عالی بسیج ارائه دادیم که مورد استقبال قرار گرفت.

 


وی ادامه داد: طرحی در راستای اقتصاد مقاومتی با بحث پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر با تکیه بر دیابت که از سال آینده با همکاری اعضا در حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شروع خواهیم کرد و این طرح کمک خواهد کرد تا با همکاری بین بخشی بتوانیم در پایان سال آینده نگاه مردم را به بیماریهای غیرواگیر مانند دیابت تغییر داده و باعث کاهش بیماری شویم.

 


وی درباره برپایی ایستگاه‌های مطالعه در مراکز درمانی استان خراسان جنوبی بیان کرد: این فعالیتی بومی و محلی است و در سال گذشته ۱۵ ایستگاه مطالعه را در مراکز درمانی پرجمعیت برپا کردیم که در حال پیگیری هستیم تا ایستگاههای مطالعه در مراکز درمانی را افزایش دهیم. مسئول بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی در ادامه افزود: کتابخانه آزاد را برای افرادی که منتظر نوبت در مراکز درمانی هستند، قرار دادیم تا از این زمان استفاده کنند و با خرید کتاب، ۱۵ ایستگاه را در سه نوبت تجهیز کردیم.

 


مسئول بسیج جامعه پزشکی استان خراسان جنوبی به موضوع افزایش ایستگاههای مطالعه در استان خراسان جنوبی پرداخت و گفت: امسال نیز تا پایان سال ده ایستگاه مطالعه دیگر را در مراکز درمانی پرجمعیت تجهیز می‌کنیم.

 


وی تاکید کرد: این فعالیت در مراکز درمانی دولتی و مطب های خصوصی که گردش بیمار بالاتری نیز دارند با همکاری نیروهای بسیج انجام شده است.

 

انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است