شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) استان خراسان جنوبی: پیوند میان شب قدر و نزول قرآن با حضرت علی (ع) است

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) استان خراسان جنوبی: پیوند میان شب قدر و نزول قرآن با حضرت علی (ع) است

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 27 خرداد 1396 ساعت 10:02
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز : مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم ترویج فرهنگ ولایت در جامعه گفت: پیوند میان شب قدر و نزول قرآن با علی(ع) است.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین نوفرستی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان، در جمع عزاداران مصلی المهدی بیرجند اظهار داشت:  قرآن و ذات اقدس الهی عظمت این شب را بیان می‌کند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه معرفی شب قدر با قرآن است افزود: بر اساس روایات مقدرات عالم در شب 19 ماه مبارک رمضان ارائه می‌شود و در 21 ماه رمضان تقدیم به امام عصر(عج) و در روز 23 ماه مبارک رمضان امضا می‌شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین نوفرستی با بیان اینکه خداوند مقدورات بسیاری اعم از ماه رجب، شعبان و رمضان را قرار داده است تصریح کرد: انشاءالله بتوانیم از برکات این ایام بهره‌مند شویم.

 

وی با اشاره به شهادت امام علی (ع) خاطرنشان کرد: پیوند بین شب قدر و نزول قرآن با علی(ع) است و همچنین باطن شب قدر وجود حضرت فاطمه زهرا (س) است.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام قرآن در این شب نازل شده است یادآور شد: بنابراین پیوندی میان امامان و ولایت وجود دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین نوفرستی با بیان اینکه امام علی (ع) یک شخصیت بین‌المللی است اظهار داشت: فردی که حتی مذهب ندارد و اهل انگلستان است و حتی خدا را باور ندارد اما در زندگی امام علی(ع) مطالعه کرده است و می گوید "نمی دانم درباره علی چه بگویم فقط می‌دانم علی را باید دوست داشت".

 

وی با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) و انبیاء الهی سه رسالت داشتند تصریح کرد: در عصر غیبت نیز برای زمینه سازی حاکمیت جهانی امام عصر (عج) باید بر روی این 3 محور تلاش شود.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی نخستین رسالت را معرفی خود ائمه دانست تا مردم بدانند باید راه صراط مستقیم را از آنان یاد بگیرند و گفت: دومین رسالت ائمه و انبیاء الهی تشکیل حکومت الهی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین نوفرستی با بیان اینکه غیر خدا طاغوت است تصریح کرد: رسالت ائمه و انبیاء در عصر غیبت ولایت فقیه تشکیل حکومت الهی است و همه انبیاء باید برای زمینه سازی امام عصر (عج) تشکیل حکومت دهند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی سومین رسالت ائمه را یاد دادن تفسیر قرآن و دین به مردم عنوان کرد و  یادآور شد: در این راستا باید بدانیم از چه کسی باید تفسیر قرآن را فرا بگیریم.

 

 

وی با بیان اینکه مسئله امامت در فرهنگ دینی بسیار مهم است خاطرنشان کرد: مسئله امامت مهم است تا جایی که پیروان مکتب امام علی (ع) به عنوان امامیه شناخته شدند یعنی کسانی که به اصل امامت معتقدند بنابراین ما باید زندگی خود را با ائمه معصومین تطبیق دهیم.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در طول  جنگ ها در 8 سال دفاع مقدس بسیاری از سرمایه‌های ما هدر رفت تصریح کرد: در این جنگ ها بیش از 230 هزار شهید در طول دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس داشتیم.

 

 

انتهای خبر /09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است