شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول سازمان بسیج سازندگی انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی از اعزام بیش از 167 گروه جهادی به مناطق محروم در تابستان سال 96 خبر داد

مسئول سازمان بسیج سازندگی انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی از اعزام بیش از 167 گروه جهادی به مناطق محروم در تابستان سال 96 خبر داد

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 07 مرداد 1396 ساعت 14:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه تابستان جاری 3 هزار نفر به یاری محرومین می شتابند گفت: تابستان 96 بیش از 167 گروه جهادی به مناطق محروم اعزام می شوند.

 به گزارش سپاه نیوز ؛ محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی، اظهارداشت: در سال 95 تعداد 29 هزار و 135 نفر در قالب یک هزار و 104 گروه جهادی به مناطق محروم سطح استان اعزام شدند.

 

وی عنوان کرد: این اردوها در قالب دانشجویی 3، 10 یا 12 روزه، محلات 3 یا 7 روزه، دانش آموزی و طلاب 10 روزه، حلقه های صالحین یک روزه، تیم بهداشتی ـ درمانی یک تا سه روزه و میهمان 10 تا 12 روزه صورت می گیرد.

 

مسئول بسیج سازندگی استان افزود: در ایام نوروز 96 تعداد یک هزار و 31 نفر در قالب 46 گروه به مناطق محروم سطح استان اعزام شدند. گروه های جهادی میهمان از لحاظ تعداد و خدمات در دهستان ها پدیده نوروز بودند.

 

وی ادامه داد: این اردوها در عرصه های عمرانی از قبیل (دیوارچینی مدرسه، ساخت کانال آب، ساخت استخر ذخیره آب، لایروبی قنوات، خانه مستمند، ساخت مسجد، حسینیه و خانه عالم) و در زمینه فرهنگی از قبیل ( آموزشی و احکام، کلاس های روخوانی قرآن و حفظ) و در زمینه کشاورزی و اقتصادمقاومتی از قبیل(ساخت محل نگهداری دام، احیای باغات و هرس کردن) در استان فعالیت دارند.

 

زهرایی یادآور شد: در سه ماهه اول سال جاری تعداد 2 هزار و 960 نفر به اردوهای جهادی اعزام شدند.

 

وی بیان داشت: در تابستان سال جاری تعداد 167 گروه جهادی به مناطق محروم استان با اولویت دهستان های قرارگاه پیشرفت و آبادانی مناطق محروم اعزام می شوند. در دهستان ها تاکنون یک هزار و دویست نفر در قالب 59 گروه جهادی اعزام شده اند.

 

زهرایی خاطرنشان کرد: در تابستان جاری 93 گروه جهادی محلات، 28 دانشجویی، 27 دانش آموزی، 8 پزشکی، 10 میهمان و یک طلبه که قریب به سه هزار نفر به روستاهای محروم اعزام می شوند.

 

مسئول بسیج سازندگی استان با بیان اینکه کار تصدی گری گروه های جهادی برعهده خود جهادگران است گفت: شورای اندیشه ورز جهادی متشکل از جهادگران برتر و فعالین گروه های جهادی استان است که با هم اندیشی و بازدید از گروه های اعزامی به بررسی نقاط ضعف و قوت، عرصه یابی و جمع آوری بانک اطلاعاتی گروه های جهادی می پردازند.

 

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است