شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی : نهمین دوره طرح ولایت دانشجویی در بیرجند برگزار می شود

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی : نهمین دوره طرح ولایت دانشجویی در بیرجند برگزار می شود

منتشرشده در خراسان جنوبی سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 15:57
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی اظهار داشت : نهمین دوره طرح ولایت دانشجویی از ۱۹ تا ۲۷ شهریور با حضور ۱۳۰ دانشجو در بیرجند برگزار می شود.

 به گزارش سپاه نیوز؛ صلاحی مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: نهمین دوره طرح ولایت دانشجویی از ۱۹ تا ۲۷ شهریور با حضور ۱۳۰ دانشجو که شامل ۶۰ نفر برادر و ۷۰ نفر خواهر است در روستای شوکت آباد بیرجند برگزار می شود .

 

وی عنوان کرد: این دانشجویان از بین ۵۰۰ دانشجوی ثبت نام کننده از سراسر استان بعد از انجام مصاحبه و گزینش به مرحله استانی راه یافتند.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: طرح ولایت دانشجویی با سه هدف عمده یعنی آموزش مبانی اندیشه اسلامی، کادرسازی و تربیت دانشجویان به عنوان سرگروه حلقه صالحین در دانشگاه ها و آشنایی با ساختار و تشکیلات بسیج دانشجویی برگزار می شود.

 

وی ادامه داد: دانشجویان شرکت کننده بعد از گذراندن این دوره در پایگاه های بسیج دانشجویی در دانشگاه ها مشغول فعالیت خواهند شد.

 

صلاحی بیان داشت: سال گذشته طرح ولایت استانی با حضور ۱۱۲ خواهر و برادر برگزار شد که از این تعداد ۶۰ نفر خواهرند و ۵۲ نفر برادر بودند.

 

وی ادامه داد: از این تعداد 9خواهر و 6 برادر در مرحله کشوری طرح ولایت حضور پیدا کردند که این دوره به مدت ۴۵ روز در مشهد و آبعلی تهران برگزار شد.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی جشن میلاد امام کاظم(ع) ، برگزاری دعای ندبه ،حضور در نماز جمعه برگزاری کارگاه های آموزشی و برنامه های فوق برنامه در دستور کار است.

 

وی افزود: در این دوره در مجموع ۸۰ ساعت آموزشی دانشجویان پیش‌بینی شده است و در پایان دوره بعد از اخذ آزمون گواهی شرکت در دوره به دانشجویان داده خواهد شد.

 

صلاحی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های بسیج دانشجویی برای سال تحصیلی جدید برگزاری اردوی راهیان نور است که این اردو با همکاری دانشگاه ها تا قبل از عید نوروز برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: از دیگر برنامه های بسیج دانشجویی ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه ها است که این ستاد به همت حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی در تمامی دانشگاه ها برپا خواهد شد.

 

 مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی ادامه داد: اردوهای جهادی دیگر از برنامه‌های مهم بسیج دانشجویی است که امسال تا کنون ۵۵۰ دانشجو از دانشگاه های سراسر استان در قالب ۲۷ گروه جهادی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان به منظور ارائه خدمات آموزشی فرهنگی عمرانی بهداشت و درمان و هنری اعزام شدند این اردو ها به مدت ده روز در روستای محروم در شهرستانهای مختلف برگزار شده است.

 

انتهای خبر/09

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است