شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیمسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی :در 5 حوزه کاری نیازهای واقعی مردم استان احصاء و اولویت بندی شده است

مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی :در 5 حوزه کاری نیازهای واقعی مردم استان احصاء و اولویت بندی شده است

منتشرشده در خراسان جنوبی سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 08:40
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی اظهار داشت : در 5 حوزه کاری سلامت، اشتغال، فرهنگی، تعلیم و تربیت و عمرانی در دهستان ها نیازهای واقعی مردم احصاء و اولویت بندی شده است.

 به گزارش سپاه نیوز؛ محمد زهرایی مسئول بسیج سازندگی استان خراسان جنوبی در نشست خبری با بیان اینکه در کارگروه ها از اندیشه ورزان کمک گرفتیم و نقشه راهی منطبق بر واقعیت در نقاط هدف تهیه شده است افزود: برای شروع کار سه ساله در دهستان ها، شبکه ای با همکاری مردم ایجاد شد و هسته جهادی را از دل مردم روستا انتخاب کردیم.

 

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی در سپاه استان خراسان جنوبی بیان داشت: در 5 حوزه کاری سلامت، اشتغال، فرهنگی، تعلیم و تربیت و عمرانی در دهستان ها نیازهای واقعی مردم احصاء و اولویت بندی شده است.

 

وی با بیان اینکه در این 6 دهستان تعداد 128 روستا نقطه هدف است عنوان کرد: در هر روستا 5 نفر بکارگیری شده اند و در ابتدا شبکه نیروی انسانی بالای 600 نفر شکل گرفته است.

 

زهرایی با اشاره به اقدامات اولیه انجام شده در قرارگاه پیشرفت و آبادانی اظهارداشت: در دهستان ها هیئت اندیشه ورز تشکیل دادیم و با کار تحلیلی در قالب جدولی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها، تهدیدها و راهکارها را استخراج کردیم .

 

وی ادامه داد: بانک اطلاعات دقیقی از منطقه و زنجیره های ارزش در اقتصاد جمع آوری و ریز فعالیت هایی که باید در روستاها صورت گیرد احصاء شده است.

 

مسئول بسیج سازندگی استان افزود: در فاز اول پروژه ها تاکنون اجرای 81 پروژه را  آغاز کردیم که عمدتا به حوزه جهادکشاورزی و آب مربوط است و تاکنون 50 پروژه تمام شده و بقیه در حال اجرا است.

 

وی عنوان کرد: در زمینه فرهنگی تاکنون 22 روحانی به عنوان تسهیل گر آموزش دیده و مستقر شدند که به 40 نفر افزایش می یابند.

 

زهرایی بیان داشت: در زمینه سلامت به دنبال پیشگیری هستیم، نه درمان و هدف ما طب اسلامی و سنتی است. کلاس های سبک زندگی در روستاها در حال برگزاری است.

 

وی با بیان اینکه آستان قدس نیز 3 دهستان برای پیشرفت و آبادی بر عهده گرفته است افزود: تفاهم نامه سه جانبه ای بین جهادکشاورزی، بسیج سازندگی و آستان قدس منعقد شده که در پروژه های زیرساختی تعریف شده، بسیج سازندگی مجری است.

 

 

انتهای خبر/09

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است