شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیفرمانده سپاه خراسان جنوبی: تفکر بسیجی و عمل جهادی از مولفه‌های کارآمدی جمهوری اسلامی است

فرمانده سپاه خراسان جنوبی: تفکر بسیجی و عمل جهادی از مولفه‌های کارآمدی جمهوری اسلامی است

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 22 مهر 1396 ساعت 15:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه بصیرت بسیجی می‌تواند بی‌بصیرتان را تکان دهد و تفکر بسیجی باید احیا و نشر داده شود گفت: تفکر بسیجی و عمل جهادی از مولفه‌های کارآمدی جمهوری اسلامی است.

 

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در مجمع عالی بسیج خراسان جنوبی اظهار داشت: در همه بخش‌ها باید همه توان، اندیشه خود را متمرکز کرده تا دشمن از حرکت‌های طمع ورزانه باز داشته شود. 

 

وی با بیان اینکه باید همیشه آمادگی خود را حفظ کنیم افزود: ماموریت‌های بسیج اقتضایی است که در هر مقطعی با توجه به شرایط، زمان، مکان و تدابیر رهبری تغییر می‌کند و امسال به دنبال دستورات و اعتلای برنامه‌ها، خدمت رسانی در همه عرصه‌ها به ویژه در عرصه آرامش، امنیت مهم بوده است.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: در این راستا 7 عرصه اولویت‌دار شامل اشتغالزایی، عمرانی، بهداشت و درمان، آموزشی، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مدنظر است و طبق شعار سال اقتصاد مقاومتی کار آفرینی در اولویت برنامه‌ها است و اعتلای بسیج در چند محور دنبال می‌شود. 

 

سردار قاسمی ادامه داد : بسیجیان برای آرامش به نیروهای انتظامی کمک می‌کنند و با گشت‌های غیر مسلحانه شرکت کرده و حضور فرماندهان بسیج را در بخش‌های مختلف در صحنه داریم. 

 

وی با بیان اینکه بیش از 400 گروه جهادی در خراسان جنوبی داریم افزود: 100 گروه جهادی با سابقه و با شناسنامه داریم که باید این گروه‌ها هدفمند و نظام‌مند باشند و همچنین گروه‌های بسیج جامعه پزشکی در مناطق مختلف حضور پیدا می‌کنند. 

 

سردار قاسمی اظهار داشت: مجمع بسیج سه برنامه عمده دارد و به دنبال پیدا کردن راهکاری هستیم تا جامعه بسیج جامع و پویا باشد و معظل‌یابی مشکلات استان، ارایه راهکار به مدیران خراسان جنوبی و مطالبه‌گری از این موارد است. 

 

وی ادامه داد: در زمینه محرومیت زدایی موضوع جمع‌بندی شده و براساس نظر مردمی که گروه‌های جهادی به مناطق مختلف استان رفتند نتایجی حاصل شد که 97 درصد گروه‌های جهادی که به مناطق رفتند موفق عمل کردند و در بخش ترویج روحیه کار و تلاش 84 درصد اعلام رضایت، تقویت روحیه جهادی 85 درصد و 85 درصد کاهش هزینه‌ها را داشت‌ایم.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه رهبری در موضع بسیج و سپاه، دفاع همه جانبه را مطرح کردند افزود: امروز بهترین راه خدمت به مردم است و اگر در جهاد خدمت رسانی بتوانیم خدمت کنیم بهترین راه مبارزه با آمریکا است چون همه تلاش دشمن این است که فرهنگ ما را وابسته به خود کند تا بتواند در کشور و مردم ما تغییر رفتار ایجاد کند.

 

وی اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا اقتصاد ما را به خود وابسته کند تا کارخانه‌های ما تعطیل شوند و برخی از دولتمردان این را درک نمی‌کنند و غافل از این هستند که کشور ما در بحث اقتصادی هم می‌تواند روی پای خود بایستند. 

 

سردار قاسمی گفت: تفکر بسیجی باید احیا و نشر داده شود و ترویج تفکر بسیجی یک تکلیف برای ما است و بصیرت بسیجی می‌تواند برخی بی‌بصیرتان را تکان دهد.

 

انتهای خبر/09

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است