شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیفرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی : شهدا در فرهنگ جهادی و انقلابی پیشگام بودند

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی : شهدا در فرهنگ جهادی و انقلابی پیشگام بودند

منتشرشده در خراسان جنوبی دوشنبه, 06 آبان 1398 ساعت 13:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)استان خراسان جنوبی با بیان اینکه راه شهدا همان راه رسول الله(ص) و راه ائمه اطهار(ع) است گفت: شهدا در فرهنگ جهادی و انقلابی پیشگام بودند.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی در یادواره شهدای روستای ساقدرکه در حسینیه ساقدری‌های مقیم بیرجند برگزار شد اظهارداشت: امام راحل با انقلاب اسلامی راه شهادت را به ما آموختند.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: شهدای ما انقلابی و جهادی بودند و سبک زندگی جدید را به ما آموزش دادند و به آیات و روایات قرآن عمل کردند.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه عزت و هویت هر جامعه‌ای به شهدای آن است تصریح کرد: اگر شهیدان در مقابل زورگویان و دشمنان ایستادگی نکنند هر جامعه‌ای خار و ذلیل می‌شود و هر افتخار و عزتی که وجود دارد به واسطه جانفشانی‌های شهدا است.

 

وی ادامه داد: مسیر حق همیشه پیروز است هر چند با مشکلات، محدودیت‌ها و تحریم‌ها مواجه باشد و هر کسی که در مسیر حق ایستادگی و ماندگار باشد پیروز است و اگر این شهدا نباشند عزت و استقلال جامعه حفظ نمی‌شود.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: دین اسلام نیاز به جانفشانی و فداکاری دارد و تا زمانی که عاشورا زنده است انقلاب اسلامی نیز زنده است چرا که انقلاب اسلامی نیز در مسیر امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورایی بوده است.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه همواره باید قرآن با ولی فقیه و قرآن با عترت در کنار هم باشند اظهار کرد: هر جامعه‌ای نیاز به رابط و واسطه دارد که آن نیز ولی فقیه زمان است و نباید ولایت فقیه را تنها بگذاریم.

 

وی با بیان اینکه بیشتر شهدا در وصیت‌نامه‌های خود بر اطاعت از ولی فقیه تاکید کردند افزود: شهدا در طول زندگی خود برنامه خودسازی داشتند و کارهای خود را برای رضای خدا انجام می‌دادند.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: جامعه بدون جهاد پیروز نمی‌شود و شهدا به ما فرهنگ جهاد را آموزش دادند و درس جهاد درس اولیای الهی است.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه راه شهدا همان راه رسول الله(ص) و راه ائمه اطهار(ع) است بیان کرد: شهدا در زمان شناسی و رهبرشناسی دقیق بودند و هر جامعه‌ای که رهبرشناس و زمان شناس نباشد با شکست مواجه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه قوی‌ترین فرهنگ در اسلام فرهنگ شهادت است عنوان کرد: بهترین مرگ ،مرگ با عزت و شهادت است و این مسیر شهادت نیز تا قیام حضرت مهدی(عج) ادامه دارد.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی گفت: شهدا در فرهنگ جهادی و انقلابی پیشگام بودند و امروز نیز فرهنگ انقلابی‌ نیاز جامعه است و این فرهنگ انقلابی گری بازدارندگی دارد و هیچ مستکبری نمی‌تواند جبهه انقلابی را شکست دهد.

 

سردار قاسمی اظهار کرد: جبهه انقلابی روزی در جنگ نظامی و سخت بوده اما امروز این جبهه انقلابی در جنگ اقتصادی است و هر جا انقلابی عمل کردیم پیروز شدیم.

 

وی با بیان اینکه حربه امروز دشمنان اقتصاد و افزایش تحریم‌ها است تصریح کرد: تنگناها و مشکلات زیادی وجود دارد اما این ملت اسلامی از رهبری و قرآن دفاع کرده و ان شاء الله پیروز است.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی در برگزاری یادواره‌های شهدا پیشتاز است و امسال نیز یادواره شهدای سادات در برخی از نقاط استان برگزار شد.

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است