شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبیفرمانده سپاه انصار الرضا (ع) استان خراسان جنوبی: بیانیه گام دوم انقلاب منشور و راهبرد چهل سال دوم انقلاب است

فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) استان خراسان جنوبی: بیانیه گام دوم انقلاب منشور و راهبرد چهل سال دوم انقلاب است

منتشرشده در خراسان جنوبی دوشنبه, 20 آبان 1398 ساعت 08:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) استان خراسان جنوبی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب منشور و راهبرد بوده و برنامه ای چهل ساله را پیش رو قرار می دهد.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) استان خراسان جنوبیدر همایش فرماندهان سپاه انصارالرضا(ع) از وجود هزار شهید بسیجی در استان خبر داد و افزود: امروز به واسطه خون هزاران شهید انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی در نظام جمهوری اسلامی داریم. 

 

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: گام دوم انقلاب در تداوم گام اول انقلاب و در تداوم سند چشم انداز ۲۰ ساله اول جمهوری اسلامی برای چهل سال دوم انقلاب تدوین شده است.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه در این بیانیه هفت اصل مهم آمده که می طلبد مورد توجه باشد، اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب منشور و راهبرد بوده و برنامه ای چهل ساله را پیش رو قرار می دهد.

 

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب لازم است نهادهای فرهنگی، پژوهشگران و  مراکز فرهنگی و علمی بیشتر کار کنند، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب عهد مشترک امام (ره) و ملت بوده و ما جزو ملت پیشرو و پیشگام هستیم. 

 

سردار قاسمی بسیج را امت پیش رو و پیشگام دانست و افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب رهبری نقش راهبری جهان اسلام را بر عهده دارند و شالوده امروز و آینده جمهوری اسلامی در این بیانیه نهفته و نقشه راهی است.

 

وی حفظ، معرفت و آگاهی را یکی از وظایف مردم در برابر بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد و گفت: امروز همه بسیحیان می توانند این بیانیه را حفظ کرده تا بتوانند آن را ترویج کنند. 

 

سردار قاسمی با بیان اینکه ایجاد گفتمان رهبری از دیگر وظایف ما است، افزود: امروز اقتصاد مقاومتی در بین سپاه و بسیج یک گفتمان است و باید بیانیه گام دوم انقلاب به یک گفتمان تبدیل شود. 

 

وی پیاده سازی بیانیه را از مهم ترین‌ رسالت ها عنوان کرد و گفت: هنوز در زمینه پیاده سازی گامی برداشته نشده است.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه امروزه بسیج کامل و بالغ شده و جشن چهل ساله آن را برگزار می کنیم، بیان کرد: اولین اولویت بسیج و سپاه امنیتی بوده چرا که دشمن به دنبال نفوذ به همه ارکان نظام است. 

 

وی خدمات فرهنگی، دفاعی، خدمات رسانی و محرومیت زدایی را به ترتیب از دیگر اولویت های بسیج و سپاه دانست و گفت: امروز خدمات رسانه ای، محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی برای بسیج اولویت و اهمیت بالایی دارد.

 

 فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی از وجود ۹ قرارگاه عملیاتی در بسیج و سپاه استان خبر داد و افزود: قرارگاه امام سجاد(ع) در زمینه محرومیت زدایی کار می کند. 

 

سردار قاسمی با اشاره به برنامه ها و وظایف ویژه بسیج و سپاه بیان کرد: بسیج در زمان جنگ تنها در جنبه دفاعی و امنیتی شهرها را بر عهده داشت اما امروزه وظایفش بسیار گسترده شده است مقابله با جنگ نرم دشمن، کمک به عمق بخشی داخلی، آماده سازی و ایجاد ظرفیتی همه جانبه برای به گارگیری بسیجیان در گردان ها، مقابله با تهدید سخت و نیمه سخت غیر مسلحانه و کمک به آمادگی یگان های مردم پایه از جمله ماموریت های بسیج و سپاه است.

 

سردار قاسمی افزود: مشارکت اثر بخش در عرصه های مختلف خدمات رسانی، سازندگی، محرومیت زدایی، اقدامات فرهنگی، امداد، نجات و پدافند غیر عامل و ... از دیگر ماموریت های بسیج و سپاه است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است