شما اینجا هستید: خانهاستانهاخراسان جنوبی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی: ۱۷ گروه جهادی روستاهای مناطق مرزی خراسان جنوبی را گندزدایی و ضدعفونی می‌کنند 

 فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی: ۱۷ گروه جهادی روستاهای مناطق مرزی خراسان جنوبی را گندزدایی و ضدعفونی می‌کنند 

منتشرشده در خراسان جنوبی شنبه, 02 فروردين 1399 ساعت 17:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) استان خراسان جنوبی گفت: روستاهای مناطق مرزی این استان توسط ۱۷ گروه جهادی متشکل از برادران ارتش و سپاه به‌صورت دوره ای ضدعفونی می‌شود.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از مراحل سمپاشی و ضدعفونی کردن مرکز فرهنگی غدیر سپاه انصارالرضا(ع) در بیرجند که با همت گروه جهادی پایگاه مقاومت امام حسن مجتبی(ع) برگزار شد اظهار داشت: در راستای این مهم همکاری‌های خوبی از سوی ادارات، سازمان‌ها و نیروهای نظامی و انتظامی در سطح استان صورت می‌گیرد.

 

وی گفت: با همکاری نیروهای نظامی و انتظامی اعم از برادران ارتش، یگان ویژه، سپاه و بسیج و در قالب گروه‌های جهادی علاوه بر گندزدایی روستاهای نوارمرز، بازارچه مرزی و سایر اماکن مرزی نیز سم‌پاشی و ضدعفونی شده است.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان خراسان جنوبی با قدردانی از فعالیت گروه‌های خودجوش جهادی و نیروهای بسیجی در گندزدایی و ضدعفونی کردن اماکن شهری و روستایی استان  بیان کرد: گروه‌هایی جهادی پایگاه مقاومت امام حسن مجتبی(ع) نیز اقدام به ضدعفونی کردن مرکز فرهنگی غدیر و سایر اماکن وابسته کرده است.

 

سردار قاسمی یکی دیگر از اقدامات مهم سپاه را انجام پست‌های کنترلی در ورودی‌های استان بیان کرد: در حال حاضر در 17 پست، بسیجیان در کنار پرسنل دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و نیروی انتظامی کار غربالگری و کنترل جمعیتی که وارد استان می‌شوند را برعهده دارند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون 7 کارگاه گروه جهادی بسیج برای تولید ماسک راه‌اندازی شده است خاطرنشان کرد: در این راستا با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و بررسی‌های انجام شده در بحث بهداشت در حال حاضر ما در بیشتر شهرهای استان کارگاه تولید ماسک را داریم.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در بیرجند 2 کارگاه، در قاین یک کارگاه، نهبندان یک کارگاه، فردوس یک کارگاه و در طبس نیز دو کارگاه تولید ماسک مشغول فعالیت هستند گفت: تاکنون مراحل تایید نوع ماسک طی شده است و در شبکه توزیع مرکز بهداشت توزیع در سطح استان انجام می شود.

 

سردار قاسمی با بیان اینکه آمادگی داریم بخش بهبود یافتگان را در بیمارستان تحویل بگیریم و اقدامات خدماتی را انجام دهیم اظهار داشت: همچنین تیم‌های بهداشتی و مراقبتی و پزشک از بهبودیافتگانی که به خانه برگشته‌اند نیز سرکشی و بسته‌های بهداشتی به خانواده‌های آنان تقدیم می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه با همکاری استاندار برای تعدادی از بسیجیانی که مشکل صعب‌العلاج داشتند بسته‌های بهداشتی تهیه و در اختیار آنان قرار گرفته است خاطرنشان کرد: در این راستا تاکنون 200 بسته بهداشتی تهیه و در اختیار بسیجیان مسن‌تر و کم برخوردار قرار گرفته است.

 

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی از توزیع یک هزار و 600 بسته کمک معیشتی، بهداشتی و تغذیه در بین خانواده‌های نیازمند خبر داد و گفت: این بسته‌ها در بین خانواده‌های محروم توزیع شده است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است