پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی -  گروه‌های جهادی سپاه و بسیج استان خراسان رضوی برای مقابله با «کرونا» آماده شدند
چاپ کردن این صفحه

 گروه‌های جهادی سپاه و بسیج استان خراسان رضوی برای مقابله با «کرونا» آماده شدند

منتشرشده در خراسان رضوی دوشنبه, 12 اسفند 1398 ساعت 10:44
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: رئیس بسیج سازندگی استان خراسان رضوی از آمادگی و حضور در صحنه گروه‌های جهادی استان برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش سپاه نیوز؛ روحانی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی در گفت‌وگویی ضمن اعلام آمادگی بسیج و سپاه برای کمک به وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: گروه‌های جهادی خراسان رضوی با استفاده از کمک‌های مردمی و خیرین اقدامات قابل توجهی در جهت مقابله و آموزش جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام داده‌اند.

 

وی با بیان اینکه تا کنون 120 مسجد و اماکن مذهبی، 120 مکان عمومی و معابر توسط گروه‌های جهادی ضدعفونی شده‌اند، ادامه داد: توزیع 2000 اقلام پیشگیری از ویروس کرونا مانند ماسک و ژل‌های ضدعفونی کننده، 18 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و الکل، هزار سری بروشور آموزش پیشگیری از کرونا و آموزش بیش از 3 هزار نفر جهت مقابله با کرونا تا کنون انجام شده است.

 

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر بیش از 30 گروه جهادی در استان مشغول به ضدعفونی و گندزدایی مراکز و معابر عمومی هستند و این آمادگی را دارند تا در صورت نیاز به آن‌ها در هر جایی که وزارت بهداشت بخواهد مشغول به فعالیت شوند.

 

روحانی ضمن اعلام آمادگی گروه‌های جهادی بسیج استان خراسان رضوی برای کمک به وزارت بهداشت، تصریح کرد: برای ضدعفونی معابر و مراکز عمومی نیازی به تخصص خاص پزشکی افراد نیست از این رو افراد داوطلب از بسیج محلات و گروه‌های جهادی ما را در انجام این کار یاری می‌رسانند.