شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانفرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان: در دفاع مقدس مردم حمیدیه حماسه آفریدند

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان: در دفاع مقدس مردم حمیدیه حماسه آفریدند

منتشرشده در خوزستان چهارشنبه, 09 مهر 1399 ساعت 16:24
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان با اشاره به حماسه حمیدیه، گفت: با حماسه بزرگ مردم حمیدیه و رزمندگان در سال ۵۹ دشمن که قصد تصرف حمیدیه و اهواز را داشت شکست خورد.

به  گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) استان خوزستان در مراسم گرامیداشت ۹ مهر (حماسه حمیدیه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۹ مهر سال ۵۹ مردم حمیدیه و رزمندگان حادثه بزرگی را به وجود آوردند. در آن روز ستون نظامی دشمن می‌خواست با تصرف حمیدیه خود را به اهواز برساند که با کمک عشایر و جوانان حمیدیه و رزمندگانی همچون شهید علی غیوراصلی مورد حمله قرار گرفت و نیروهای بعثی مفتضحانه شکست خوردند و عقب‌نشینی کردند که این نشان از مقاومت جانانه‌ای است که آن روز مردم ما مقابل دشمن نشان دادند.

 

وی بیان کرد: امروز هم باید درس دیروز را با این نگاه ببینیم که اگر دشمن ما را تحریم اقتصادی می‌کند و بر ما فشار می‌آورد،‌ می‌خواهد ما را تسلیم کند لذا ما مردم تسلیم‌ناپذیری هستیم و در مقابل یاوه‌گویی‌های استکبار جهانی، آمریکای جنایتکار و اسرائیل پلید و اشغال‌گر، همچنان محکم و استوار ایستاده‌ایم ؛ باید قدر این مردم را بدانیم و مردم ما پیروز هستند و این لحظه، لحظه شکست دشمن است.

 

سردار شاهوارپور گفت: مردم خوزستان در سه ماهه اول جنگ با دست خالی در مقابل نیروهای متجاوز جنگیدند و امروز ما به این مجاهدت و حماسه آفرینان آن افتخار می‌کنیم. در دوران دفاع مقدس بر اساس توانمندی و باورهای خودمان مقاومت و پایداری کردیم و امروز ملت ما به مانند سال‌های حماسه و ایثار، شجاعانه در مقابل دشمنان ایستاده است.

بنابراین گزارش نیروهای ارتش بعث عراق در شب ۹ مهرماه سال ۱۳۵۹ به چند کیلومتری حمیدیه رسیدند تا بتوانند اهواز را تصرف کنند که مقاومت مردم و رزمندگان در آن شب و روز مانع از سقوط شهر شد و ۹ مهرماه به نام حماسه مردم حمیدیه در تاریخ ثبت شد. 

 

انتهای پیام

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است