شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانفرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان: سپاه پاسداران مدافع عشایر و عشایر مدافع سپاه هستند

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان: سپاه پاسداران مدافع عشایر و عشایر مدافع سپاه هستند

منتشرشده در خوزستان یکشنبه, 09 خرداد 1395 ساعت 08:56
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:سردار شاهوارپور گفت: عشایر ولی نعمتان ما هستند و سپاه پاسداران مدافع عشایر و عشایر مدافع سپاه هستند و این یعنی عشایر با سپاه عجین هستند.

 

به گزارش سپاه نیوز:سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به مسائل اقتصادی عشایر افزود: عشایر در تولید نیازمندی های اولیه مردم مشارکت دارند لذا باید در عرصه تولید به عشایر کمک شود تا بتوانند تولید را افزایش دهند، تولیدی که بتواند بهره وری را بالا ببرد.
 
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان به سالروز دیدار بیادمادنی عشایر با امام راحل اشاره و اظهار کرد: سالروز بسیج عشایر یکی از روزهای بیادماندنی است، دیدار عشایر با امام عزیز در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است که به همین مناسبت با بزرگان و سران عشایر عرب و بختیاری استان جلسه هم اندیشی برگزار کردیم.

سردار شاهوارپور با اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی با سران عشایر خوزستان نظرات بسیار خوبی در رابطه با حل معضلات استان و مسائلی که به حوزه عشایر برمی گردد مطرح شد، افزود: یکی از مسائلی که عشایر عزیز ما هم نگران آن هستند استفاده نامطلوب از سلاح های مجاز و غیرمجاز در مراسمات است که دوستان در این راستا تدابیر بسیار خوبی اندیشیدند.

وی با بیان اینکه استفاده از سلاح در مراسمات حزن و شادی جز فرهنگ عشایر ما نبوده است تاکید کرد: باید از ظرفیت سران عشایر برای حل کردن معضلات استان استفاده کرد.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان به فرهنگ غنی عشایر در منطقه اشاره کرد و گفت: سنت های بسیار خوب، ماندگار و حکیمی مردم ما و خصوصا عشایر منطقه دارند که باید تقویت شود.

سردار شاهوارپور با اشاره به مسائل اقتصادی عشایر افزود: عشایر در تولید نیازمندی های اولیه مردم مشارکت دارند لذا باید در عرصه تولید به عشایر کمک شود تا بتوانند تولید را افزایش دهند، تولیدی که بتواند بهره وری را بالا ببرد.

وی مشکل امروز را نداشتن بهره وری لازم از کارها دانست و گفت: ما امروز مشکل بهره وری داریم یعنی زحمت زیادی کشیده می شود ولی بهره وری لازم را نداریم لذا یکی از مشکلات ما این است که به دلیل رها کردن شغل های عرصه تولید، عشایر ما بیکار می شوند و حرفه خود را از دست می دهند.

فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان تاکید کرد: دولت مردان باید کمک کنند که عشایر در عرصه بهره وری از تولیدات هم در بخش کشاورزی و هم در بخش دامپروری به حدی برسند که خودکفا و توانمند شوند.

انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است