شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانمعاون تعلیم و تربیت سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان؛بیش از 20 هزار بسیجی در حلقه های صالحین خوزستان شرکت دارند

معاون تعلیم و تربیت سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان؛بیش از 20 هزار بسیجی در حلقه های صالحین خوزستان شرکت دارند

منتشرشده در خوزستان سه شنبه, 15 تیر 1395 ساعت 09:58
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین نیل آبکن گفت:بیش از 20 هزار بسیجی در حلقه های صالحین خوزستان شرکت دارند

به گزارش سپاه نیوز:حجت الاسلام والمسلمین نیل آبکن معاون تعلیم و تربیت سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان در نشست هم اندیشی اعضای حلقه های صالحین اظهارکرد: شجره طیبه صالحین از زمان جنگ در مساجد اجرا می شد و اکنون با تفاوت هایی ادامه  دارد.

 

وی ادامه داد :حلقه های شجره طیبه صالحین در استان با سرمربیانی مانند ائمه جمعه واساتید حوزه علمیه فعالییت می کنند و امسال تدابیری برای افزایش تعداد جمعیت آنها اتخاذ شده است .

 

حجت السلام والمسلمین نیل آبکن با اشاره به اینکه برای هر حلقه سرگروه ومرببانی هم در نظر گرفته شده است گفت : مسئولیت هر گروه برعهده سرگروه های حلقه است همچنین حلقه صالحین متناسب با هر حلقه تفاوت هایی دارد،سرگروه ها از حوزوی های سطح دو و دانشجویان دوره کارشناسی که قابلیت متربی بودن را دارند تشکیل می شود.

 


معاون تعلیم و تربیت سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت :مأموریت اصلی حلقه‌های صالحین، توجه به فعالیت‌های تربیتی است  که آموزش مباحث نظری (معرفتی و بصیرتی) یکی از ابزارهایی است که در تحقق تغییر رفتار ، مورد نیاز است. لذا فعالیت‌ حلقه‌های تربیتی منحصر به جلسات هفتگی نخواهد بود و ارتباط اعضا با یکدیگر و با سرگروه در خارج از جلسات از اهم فعالیت‌های حلقه‌های تربیتی است.

 


وی اضافه کرد: برای ارتقاء سطح کیفی بسیج پایگاه ها طرحی به نام جوانه های صالحین در سطوح مختلف درحال اجراست که بیشترین تعداد بسیجیان پایگاه ها در این دوره ها شرکت می کنند در این طرح یک برنامه عقیدتی تربیتی  تفریحی و ورزشی همراه با اردوهای درون استانی  برگزارمی شود ودر پایان این دوره نیز اردو هایی خارج از استان درنظر گرفته شده است.


معاون تعلیم و تربیت سپاه ولیعصر (عج) خوزستان عنوان کرد :سرگروه ها براساس نشریاتی که از سازمان بسیج ابلاغ می شود محتوای گروه ها را تبیین می کنند تاکنون برای شش قشر کتاب سال صالحین توزیع شده لذا انچه که مربیان و سرگروه ها وظیفه دارنددر این کتابچه ها به صورت تخصصی توضیح داده شده است.

انتهای خبر/08

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است