پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان: راهیان نور یک هزار فرصت شغلی در خوزستان ایجاد کرده است
چاپ کردن این صفحه

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان: راهیان نور یک هزار فرصت شغلی در خوزستان ایجاد کرده است

منتشرشده در خوزستان شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 13:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: راهیان نور علاوه بر جنبه های فرهنگی و معنوی توانسته است بیش از یک هزار فرصت شغلی برای استان ایجاد کند.

 

به گزارش سپاه نیوز ؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان در جلسه هماهنگی راهیان نور ویژه دانش آموزان اظهار کرد: از سال ۸۸ تا کنون میزبانی راهیان نور در خوزستان مستقیما به استان واگذار شده است و این در حالی است که پیش از این افرادی از تهران می آمدند که تنها در ایام عید نوروز بین ۲۰ روز تا یک ماه در خوزستان فعالیت های مربوط به راهیان نور را انجام می دادند.

 

وی ادامه داد: هم اکنون راهیان نور خوزستان در نیمه دوم هر سال فعالیت خود را آغاز می کند و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در این ایام یک میلیون دانش آموز و ۵۰۰ هزار دانشجو در قالب این طرح برای زیارت یادمان های دفاع مقدس به استان سفر می کنند.

 

سردار شاهوارپور تصریح کرد: راهیان نور با توجه به جنبه های گردشگری توانسته است بیش از یک هزار فرصت شغلی در استان فراهم کند.

 

 فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان با تاکید بر اینکه فرایند رسیدگی و بهبود خدمات رسانی به زئران یادمان های دوران دفاع مقدس هر سال بهتر می شود، بیان کرد: دستگاه های اجرایی استان همکاری های قابل توجه و رضایت بخشی با سپاه در برگزاری اردوهای راهیان نور دارند اما انتظار می رود این همکاری ها بیش از پیش ادامه داشته باشد.

 

وی بیان کرد: ایجاد زیرساخت ها برای دسترسی راهیان نور به مناطق عملیاتی و حضور آنها در یادمان ها و اردوگاه ها از جمله نیازهای ما برای سال جاری است که شامل جاده کشی، شبکه های آب و برق خواهد بود.

 

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان، همچنین افتتاح اردوهای راهیان نور در استان خوزستان را از تاریخ ۲۰ مهرماه اعلام کرد و گفت: این اردوها به عنوان یک حرکت فرهنگی محسوب می شود که برخاسته از مجاهدت ها و ایثارگری های دوران دفاع مقدس است و هم اکنون به یک فرهنگ بومی در کشور تبدیل شده است.

 

سردار شاهوار پور تصریح کرد: استان های میزبان راهیان نور شامل کرمانشاه، ایلام، کردستان و نیز خوزستان است اما عمده میزبانی این زائران بر عهده استان خوزستان است.

 

 

انتهای خبر/09