شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانسرلشکر صفوی: باز شدن مرز "خسروی" برای اربعین امسال قطعی است

سرلشکر صفوی: باز شدن مرز "خسروی" برای اربعین امسال قطعی است

منتشرشده در خوزستان چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 16:51
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از بازگشایی قطعی مرز خسروی در اربعین امسال خبر داد.


به گزارش سپاه نیوز؛سردارسرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی  دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در نشست ستاد اربعین استان کرمانشاه که در مرز خسروی برگزار شد، با اشاره به افزایش تردد زوار در اربعین امسال گفت: تعداد زوار اربعین هرساله حدود 20 میلیون نفر است و جهان از این حضور پرشور در حیرت است.

وی با اشاره به انجام آمادگی های لازم برای تردد زوار اربعین گفت: امسال با حمایت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، عزم و اراده ای جدی در ستاد اربعین برای بازگشایی مرز خسروی صورت گرفته و تلاشمان این است که یک ماه قبل از اربعین این مرز بازگشایی شود.

وی افزود: به یاری خدا با توجه به اقدامات صورت گرفته بازگشایی مرز خسروی در اربعین امسال قطعی است.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: به فضل الهی مردم استان کرمانشاه با قلب‌های لطیف و مهربانی که دارند امسال میزبان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود.

وی به امکانات و زیرساخت های مرز خسروی هم اشاره کرد و افزود: مسیر خسروی از نظر زیرساخت، آمادگی کامل برای پذیرایی و میزبانی و تردد زائرین را دارد.

سرلشکرصفوی به تلاش های استاندار کرمانشاه برای بازگشایی مرز خسروی هم اشاره کرد و افزود:  مردم مومن و عاشورایی کرمانشاه باید امسال خانه های خود را آماده پذیرایی از زائرین امام حسین(ع) کنند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح ما سربازان امام زمان (عج)  و امام حسین (ع) هستند و امنیت هر دو طرف مرز برای تردد زائرین را فراهم می کنند.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز با بیان اینکه بازگشایی مرز خسروی تبدیل به یک مطالبه عمومی برای کل مردم استان شده است، گفت: بازگشایی مرز خسروی می‌تواند نشاط و امیدواری میان مردم مناطق زلزله‌زده که عمدتا مرزنشین هستند ایجاد کند و تا اندازه ای از غم آنها بکاهد.

انتهای پیام/02

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است