شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانفرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان مطرح کرد: خدمات گروه‌های جهادی در آبگرفتگی اخیر خوزستان

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان مطرح کرد: خدمات گروه‌های جهادی در آبگرفتگی اخیر خوزستان

منتشرشده در خوزستان شنبه, 30 آذر 1398 ساعت 11:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده سپاه ولیعصر(عج)استان خوزستان گفت: گروه‌های جهادی از ظرفیت هایی هستندکه مخلصانه در جهت خدمت به مردم همواره پای کار هستند و در آبگرفتگی اخیر نیز با تمام ظرفیت وارد میدان شدند .

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ  پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر(عج)استان خوزستان در گفت و گویی با اشاره به  آخرین اقدامات بسیج و سپاه برای خدمت به مردم آسیب دیده ناشی از آبگرفتگی اخیر در نقاط مختلف خوزستان بیان کرد: در پی بارندگی شدید در استان خوزستان، شهرهای اهواز، آبادان ، خرمشهر و کوت عبدا... دچار آبگرفتگی شدند که شرایط در برخی مناطق بحرانی بود.

 

وی افزود: کوت عبدا... مرکز شهرستان کارون از مناطقی بود که نسبت به سایر نقاط بیشتر دچار آبگرفتگی شد و آب های سطحی وارد منازل شده و خسارت زیادی را به اموال مردم وارد کرد و همچنین مناطقی نظیر چهار راه زند ، خیابان ادهم، کوی معین زاده، شهرک دانشگاه، کیانشهر ، کمپلو ، کوی علوی ،عین دو و باهنر در اهواز با آبگرفتگی گسترده همراه بودند که تردد را برای شهروندان دشوار کرده بود.

 

وی با تاکید بر اینکه سپاه و بسیج بر اساس وظیفه ذاتی خود برای تخلیه آب از مناطق مختلف با تمام ظرفیت وارد میدان شدند ادامه داد: در برخی مناطق حدود یک متر آب وارد منازل شده بود که بسیجیان به کمک مردم این مناطق رفتند و در زمینه امدادرسانی نیز اقداماتی خوبی صورت گرفت.

 

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان با اشاره بر اینکه نیروهای سپاه و بسیج در زمینه تامین و پخت غذا برای مردم آسیب دیده اقدامات خوبی را در دستور کار قرار دادند افزود: خدمت رسانی همچنان ادامه دارد و شرکت ها و نهادهای مختلف خوزستان نیز برای خدمت رسانی وارد میدان شدند و تعامل خوبی با سپاه و بسیج داشتند.

 

سردار شاهوارپور افزود: تامین و ارسال آب معدنی به مناطق آسیب دیده نیز از دیگر خدماتی بود که توسط نیروهای بسیج و سپاه ارایه شد همچنین استفاده از ظرفیت پمپ های فشار قوی برای تخلیه آب از مناطق مختلف اهواز و کارون از دیگر خدماتی بود که از سوی سپاه خوزستان ارایه شد.

 

وی با اشاره به اینکه بخش قابل توجهی از آب های سطحی از مناطق اهواز و کارون تخلیه شده ادامه داد: انتظار می رود تا ۴۸ ساعت آینده با هم افزایی صورت گرفته و امکاناتی که وارد مناطق شده آب به صورت کامل تخلیه شود.

 

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) استان خوزستان گفت: اگرچه اکنون تخلیه آب های سطحی در اولویت قرار گرفته اما خسارت‌ زیادی به مردم وارد و زندگی آنها مختل شده که باید در این خصوص نیز تلاش زیادی صورت گیرد.

 

وی بیان کرد: در شرایط کنونی نیاز است که همانند سیل فروردین‌ امسال، تسهیلات ویژه‌ای برای مردم آسیب‌دیده در نظر گرفته شود تا بتوانند به زندگی عادی بازگردد.

 

سردار شاهوارپور افزود: با توجه به گزارش سازمان هواشناسی بارش های اخیر در خوزستان در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده که انتظار می رود برای جلوگیری از وقوع چنین بحران های از تجهیزات مناسب استفاده و بر تعداد پمپ های تخلیه آب در مناطق افزوده شود.

 

وی گفت: اکنون افزایش ظرفیت برای تخلیه آب از طریق لوله گذاری و هدایت آن به سمت رودخانه انجام شده و انتظار می رود با انجام این اقدامات دیگر نگرانی برای بارش های آینده نداشته باشیم.

 

 

 

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است