پایگاه خبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - فرمانده ناحیه شهرستان کارون: ۵۰۰ جهادگر بسیجی شهرستان کارون در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند
چاپ کردن این صفحه

فرمانده ناحیه شهرستان کارون: ۵۰۰ جهادگر بسیجی شهرستان کارون در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند

منتشرشده در خوزستان یکشنبه, 01 دی 1398 ساعت 09:38
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز: فرمانده ناحیه شهرستان کارون گفت: ۵۰۰ جهادگر بسیجی در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

به گزارش سپاه نیوز؛ محمدخواه فرمانده ناحیه شهرستان کارون در گفت و گویی با اشاره به فعالیت های بسیج در وضعیت بحرانی و آب گرفتگی ناشی از بارش های اخیر اظهار داشت: گروه های جهادی ما در کوت عبد الله از ساعات اولیه بارندگی شروع به کار کردند.

 

وی افزود: جهادگران بسیجی به وسیله لودرها جهت امداد به مردم اعزام شدند و توانستند خدمات اولیه از جمله جابه جایی افراد میانسال و انتقال آن ها به مناطق امن را انجام دهند.

 

فرمانده ناحیه شهرستان کارون به مناطق آب گرفته اشاره کرد و گفت: پس از شدت گرفتن بارش ها تقسیم بندی نیروهای جهادی در 5 منطقه مختلف دچار بحران را انجام دادیم تا کارها پیش بروند.

 

وی ادامه داد : اولین منطقه مورد نظر کوی شهید محسن یا همان گاومیش آباد بود، دومین منطقه خیابان مدرسه امام رضا(ع) و اطراف قبرستان کوت عبدالله، شکاره 3 سومین منطقه، دوریشیه و قلعه چنعان نیز چهارمین و پنجمین منطقه مورد نظر ما برای اجرای عملیات امداد رسانی به مردم بودند.

 

محمدخواه با اشاره به مسائل و معضلات ناشی از آب گرفتگی برخی از مناطق بیان کرد: در همان روزهای اول بارش، با توجه به قطعی آب، برق و گاز خانه ها، خانوارها در تهیه خوراک با مشکل روبه رو شدند که جهت رفع این نیاز روازنه 500 پرس غذا تدارک دیده شد.

 

وی یادآور شد: در بحث پوشاک نیز مشکلاتی برای اهالی مختلف شهرستان کارون وجود داشت که با توزیع البسه، پتو و چادر در بین مردم تا حدودی مشکلات برطرف شد.

 

فرمانده ناحیه شهرستان کارون در بحث اسکان نیز عنوان کرد: محل استقرار و اسکان مردم در سالن 9 دی سپاه اناجم شد و بعد از آن با توجه به فروکش کردن آب های سطحی و تخلیه منازل و اصرار مردم برای بازگشت به منازل خود به آن ها چادر داده شد و تا به حالت عادی برگشتن شرایط بر روی پشت بام یا حیاط منازل مستقر شدند.

 

محمدخواه تصریح کرد، در بحث تداوام امداد بعد از بحران مقرر شد 1000 تخته فرش از مردم تحویل بگیریم و به صورت رایگان توسط قالیشویی شسته و دوباره تحویل مردم داده شوند که این عملیات نیز آغاز شد.

 

وی تاکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که ورود آب های سطحی و  فاضلاب به منازل می تواتد عامل شیوع بیماری های مختلف باشد بر این اساس  شست و شو و سم پاشی منازل و توزیع بسته های بهداشتی که شامل لوازم بهداشتی مورد نیاز است را نیز شروع کردیم.

 

فرمانده ناحیه شهرستان کارون اظهار کرد: در این مدت 500 نفر از نیروهای جهادگر ما با روحیه جهادی در کنار مردم خدمت رسانی و فعالیت مشغول هستند.

 

انتهای پیام/09