شما اینجا هستید: خانهاستانهاخوزستانفرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه: پایداری شرایط خوزستان به دلیل همکاری مردم است

فرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه: پایداری شرایط خوزستان به دلیل همکاری مردم است

منتشرشده در خوزستان جمعه, 15 فروردين 1399 ساعت 17:14
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سپاه نیوز:فرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه گفت: اگر استان خوزستان نسبت به سایر استان‌ها از یک پایداری خوبی برخوردار است مدیون مردم استان است.

به گرازش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ پاسدار احمد خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا نیروی زمینی سپاه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: از بدو ورود ویروس و تشخیص ویروس کرونا در کشور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسئولیت کمک به بهداشت و درمان را به عهده گرفت و با سرعت عمل بالایی وارد عمل شدیم.

 

وی افزود: در ابتدا یک مجموعه مجهز به آی سی یو با 7 تخت ویژه با حضور استاندار خوزستان آن را افتتاح کردیم و نیروهای بهیار و پزشکیار نیز بر اساس درخواست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اختیار آنها قرار دادیم.

 

فرمانده قرارگاه کربلای نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: در حال حاضر خیاط‌ها در کارگاه‌هایی که راه اندازی کردیم، مشغول تولید ماسک و لباس هستند اما باید اقدامات جدی‌تری صورت گیرد که در این راستا به استاندار خوزستان پیشنهاد راه اندازی دستگاه‌های تولید ماسک در دانشگاه‌های علوم پزشکی استان را پیشنهاد کردیم.

 

وی افزود: دستگاه تولید ماسک ظرفیت تولید روزی 100 هزار ماسک را دارد که در ظرف 10 روز تمام مردم خوزستان از ماسک برخوردار خواهند بود و سرعت عمل بالایی دارد ضمن اینکه کوتاه شدن دست دلالان از بازار از مزیت‌های این اقدام است و با توجه به وجود گرد و خاک در استان این اقدام مفید خواهد بود.

 

سردار خادم سیدالشهدا یاد آور شد، غربالگری در بیمارستان شهید بقایی سپاه صورت می‌گیرد و افراد مشوک به کرونا با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به آن بیمارستان فرستاده می‌شوند. همچنین 60 تخت جهت سپری کردن دوران نقاهت و درمان در بیمارستان ایجاد کردیم و راه اندازی بیمارستان صحرایی با 400 تخت از دیگر اقدامات ما بوده است.

 

وی افزود: با هماهنگی مسئولان بیمارستانی و زندانهای خوزستان در زندان شیبان یک مجموعه با 60 تخت جهت درمان بیماران بعد از تشخیص و غربالگری زندانیان از دیگر اقدامات صورت گرفته سپاه است.

 

وی تاکید کرد: پایداری بسیار خوب استان خوزستان نسبت به سایر استان‌ها را مدیون مردم هستیم بهترین راه قطع کردن زنجیره ی انسانی است اگر به مدت 14 روز در مقابل این ویروس منحوس استقامت کنیم قطعا نتیجه ی بسیار خوبی خواهیم گرفت.

 

سردار سیدخادم الشهدا تاکید کرد، حضور و آمادگی کامل گردان‌های ما از برکات آمادگی جنگ 8 سال دفاع مقدس و تجربه ی آن دوران است همکاری مردم نیز عدم حضور آن ها در صحنه مقابله با ویروس است از ادارات، سازمان‌ها و بسیج خواستار راه اندازی پیک خرید هستیم تا مایحتاح مردم را خرید و در اختیار آن ها قرار دهند و مردم با در خانه ماندن زنجیره ی انسانی انتقال ویروس را قطع کنند.

 

وی در پایان افزود، قریب 17 ملیون متر مربع در استان های خوزستان، لرستان، قم، کهگلویه و بویر احمد را ضدعفونی کردیم و در حال حاضر یک دستور العمل بسیار سختی صادر شده تا مردم حتی المکان در خانه بمانند .

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است