شما اینجا هستید: خانهاستانهاکهکیلویه و بویر احمدسپاهفرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) :احداث بوستان زندگی ارتقای کیفیت زندگی در جنوب شهر تهران را به دنبال خواهد داشت

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) :احداث بوستان زندگی ارتقای کیفیت زندگی در جنوب شهر تهران را به دنبال خواهد داشت

منتشرشده در سپاه یکشنبه, 27 مهر 1399 ساعت 17:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز:  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) احداث بوستان زندگی با مساحت ۲۵ هکتار در محله هرندی را زمینه ساز کاهش آسیب های اجتماعی و باعث ارتقای کیفیت زندگی در جنوب شهر تهران دانست.

به گزارش سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ضمن تشکر از همکاری شهرداری تهران در احداث بوستان زندگی در محله هرندی تهران اظهار داشت: این بوستان که جزء بزرگترین بوستان های شهر تهران محسوب می شود در پاسخ به درخواست اهالی و در جهت توسعه خدمات عمومی و رفاهی شهروندان منطقه ۱۲ شهرداری تهران احداث شد.

 

وی افزود: وجود آسیب های اجتماعی و فرسوده بودن بافت ۳۵ درصد ناحیه ۴ منطقه ۱۲ شهرداری تهران باعث شد تا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با درک ضرورت و لزوم ساماندهی این منطقه وارد میدان شود و وضعیت این منطقه را سامان دهد.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)  گفت: طراحی و احداث معابر اصلی و فرعی داخلی بوستان و ابنیه عمومی بر اساس استانداردهای روز، اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، شبکه فاضلاب و جمع آوری آبهای سطحی، احداث مخزن ذخیره آب، مرمت و بازپیرایی فضای سبز، مجموعه شهر کودک سرپوشیده، پارکینگ مسقف، شبکه روشنایی محوطه و مناسب سازی معابر و دیگر کاربری های پروژه برای استفاده معلولان و نابینایان از دیگر مواردی است که موسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در احداث این بوستان لحاظ کرده است.

 

وی در خصوص دستاوردهای احداث این بوستان برای منطقه ۱۲ گفت: احداث این بوستان با کارکردهای زیست محیطی، ترافیکی، گردشگری و زیباشناختی، علاوه بر توزیع مناسب امکانات در سطح کلان شهر تهران، تأثیر مستقیمی بر توسعه نشاط و پویایی اجتماعی دارد.

 

 سردار محمد اظهار داشت: احداث بوستان هرندی در  بافت تاریخی پایتخت، بر سلامت روان شهروندان این منطقه و استقرار انضباط اجتماعی اثرگذار خواهد بود و تلطیف روحیه و آرامش اهالی را به ارمغان خواهد آورد.

 

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است